Luksusowe apartamenty przy plaży z widokiem na morze

DC4300 Digital Camera

DC4300 Digital Camera

Ekskluzywny apartament z widokiem na bałtycką plażę… Luksus? Jak najbardziej. Jest to jednak luksus w zasięgu ręki dla wielu Polaków. Nadmorskich inwestycji stale przybywa, co jest doskonałym potwierdzeniem dużego zainteresowania tego rodzaju nieruchomościami.

Apartamenty zlokalizowane blisko morza i plaży to prawdziwy luksus. Tego rodzaju inwestycje doceniają zwłaszcza miłośnicy nadbałtyckich klimatów, dla których spoglądanie o poranku na wzburzone fale morza to prawdziwe spełnienie marzeń.

Deweloperzy śmiało wkraczają na te dziewicze jeszcze rejony. O ile jeszcze do niedawna nadmorskich inwestycji nie było wcale wiele, o tyle teraz polski rynek nieruchomości apartamentowych może poszczycić się całkiem sporą ich ilością.

Doskonałym przykładem inwestycji powstającej blisko nadmorskiej plaży jest Baltica Heaven w Rogowie. Już same wizualizacje pokazują nam, czego możemy spodziewać się po tym miejscu. Na uwagę zasługuje niska zabudowa inwestycji, co zasadniczo stanowi duży atut. Jest to prawdziwe osiedle, a nie – jak często określa się tym mianem – blok mieszkalny. Na inwestycję składa się apartamentowiec w niskiej zabudowie oraz 17 całorocznych domków mieszkalnych. Całość zajmuje teren 1,6 hektara ziemi. Realizacja inwestycji jest podzielona na trzy etapy.

Układ pomieszczeń i metraż jest tutaj bardzo zróżnicowany. Zarówno w apartamentowcu, jak i w domkach typu bliźniak będzie można łączyć ze sobą lokale mieszkalne w pionie. Docelowo w każdym domku znajdują się cztery niezależne lokale mieszkalne.

Apartementowiec oferuje swoim mieszkańcom strefę relaksu, czyli saunę parową i salkę fitness. Po wzmożonym wysiłku fizycznym możemy udać się na posiłek do niewielkiej gastronomii.

Na terenie obiektu znajduje się także zewnętrzny basen z brodzikami oraz wodne kaskady kierujące wodę wprost do basenu. Całość tworzy niesamowity klimat i nadaje charakter temu miejscu.

W skłąd inwestycji wchodzi 3.kondygnacyjny apartamentowiec, 3.kondygnacyjne domki w zabudowie bliźniaczej, pasaż z kaskadą wodną, basen zewnętrzny z brodzikiem, boisko do piłki plażowej, plac zabaw dla dzieci, miejsce postojowe oraz portiernia. Deweloper zadbał również o takie „detale”, jak stojaki na rowery czy tereny zielone z pobliskimi ławeczkami, oferujące możliwość relaksu na łonie natury.

O bezpieczeństwo mieszkańców zadba monitoring. Całe osiedle będzie również ogrodzone.

1g6563-hires

W apartamencie o charakterze całorocznym mieści się w sumie 18 przestronnych mieszkań i 5 apartamentów dwupoziomowych. Do każdego z mieszkań przynależy taras, zaś do mieszkań zlokalizowanych na parterze również ogródek. Apartamenty są wyposażone w dwa lub trzy tarasy. Do każdego z mieszkań przynależy miejsce parkingowe.

W części parterowej budynku mieszczą się lokale użytkowe, z których jeden o przeznaczeniu gastronomicznym. W budynku będzie znajdowała się winda.

W każdym z bliźniaków natomiast, jak pisałam powyżej, będzie mieściło się po 4 lokale mieszkalne. Te zlokalizowane na parterze będą dodatkowo wyposażone w ogródek. Lokale dwupoziomowe znajdujące się na wyższych kondygnacjach będą zaś miały tarasy. Również tutaj mieszkańcy nie będą musieli martwić się o miejsca parkingowe – do każdego z mieszkań będzie przynależało takie miejsce. Lokale można tutaj łączyć w pionie, z mniejszych mieszkań tworząc prawdziwe apartamenty.

To tylko przykład tego, czego możemy spodziewać się po nadmorskich inwestycjach. Każda z nich jest inna i niepowtarzalna, dlatego warto poszukiwać takiej, która w pełni spełni nasze indywidualne oczekiwania. Dla jednych bowiem opisana powyżej przykładowa inwestycja to raj na ziemi, inni zaś woleliby zdecydowanie apartamenty w condohotelu. Również ich bowiem nam morzem nie brakuje.

Magdalena Paluch
Dział Analiz WGN