slider-01
Nieruchomości z najwyższej półki
slider-01
slider-02
Nowoczesne apartamenty i luksusowe rezydencje
slider-02
slider-03
Zrealizuj swoje marzenia z WGN
slider-03
slider-05
Piękne pałace, dwory i zamki
slider-05
previous arrow
next arrow
You are currently viewing Przy sprzedaży apartamentu lub rezydencji zastosuj home branding

Przy sprzedaży apartamentu lub rezydencji zastosuj home branding

Sprzedaż nieruchomości to zazwyczaj dość czasochłonny proces. Kupujący mają w czym wybierać, gdyż na rynku jest duża ilość ofert. Warto zatem postarać się o wyróżnienie naszej nieruchomości.

Dawniej, aby znaleźć kupującego robiło się zdjęcie nieruchomości i krótki opis – tak przygotowaną treść zamieszczało się w dziale ogłoszeń w gazetach. Dzisiaj sprzedaż wygląda zupełnie inaczej. Ofert na rynku jak i kupujących przybyło. Nowe są także techniki sprzedaży, które również stale się rozwijają.
Jak przygotować nasz apartament czy rezydencję na sprzedaż?
W jaki zatem sposób zwrócić uwagę kupujących na naszą nieruchomość? W jaki sposób ją sprzedać w jak najkrótszym czasie za jak najwyższą cenę ? Wbrew pozorom, wcale nie jest to zadanie proste.

Home branding można przyrównać do home stagingu. W obu przypadkach chodzi o uzyskanie jak najlepszego wizerunku nieruchomości. W przypadku home brandingu chodzi jednak dodatkowo o zbudowanie historii miejsca, sprzedanie produktu (w tym wypadku apartamentu lub rezydencji), który zainteresuje większe grono potencjalnych nabywców.
Przede wszystkim należy zacząć od odpowiedniego opisu. Wielu klientów ceni sobie nieruchomość z historią, z tzw. „duszą”. Jeśli w historii naszego apartamentu czy willi/rezydencji jest coś, co barwnie wzbogaciłoby opis nieruchomości, warto to wykorzystać. Dla przykładu: sprzedając apartament w kamienicy warto opisać historię jej powstania a także – jeśli mamy takie informacje – historię jej poprzednich lokatorów. Można pokusić się także o opis przeróbek dokonanych we wnętrzach, a także podkreślić, jakie elementy nawiązujące do historii zostały zachowane.

Jaka jest grupa docelowa na zakup apartamentu?

Należy tu nadmienić, że dużą rolę odgrywa to, do jakiej grupy docelowej będziemy kierowali naszą ofertę. Może bowiem okazać się, że znacznie szybciej znajdziemy nabywcę, jeśli spersonalizujemy nasz apartament. Czy uważamy, że najlepiej sprawdzi się nasza oferta dla rodziny z dziećmi, czy może aktywnego singla?

Jeśli wystawiany apartament na sprzedaż jest niewielki, składa się z otwartych przestrzeni (np. połączenia kuchni z salonem lub jadalnią a w dodatku znajduje się w centrum, to warto skupić się na jej atutach skierowanych do singli lub studentów (bliskość centrum, duże otwarte przestrzenie, możliwość dowolnej aranżacji). Jeśli zaś nasz lokal jest rozkładowy i ma kilka pokoi, a w dodatku okolica jest cicha, spokojna i zielona, to warto skierować ofertę do rodzin z dziećmi, zwracając ich uwagę na dużą liczbę pomieszczeń (czyli możliwość aranżacji na pokoje dziecięce), tereny rekreacyjne czy parki, które doskonale sprawdzą się na rodzinne spacery.

Ogromną rolę odgrywają rzecz jasna zdjęcia apartamentu czy rezydencji – nie od dziś wiadomo, że kupujemy oczami. Zdjęcia powinny mieć dobrą jakość i zachęcać do przeczytania całego ogłoszenia. Również w tym przypadku istotne jest zwrócenie uwagi na naszą ofertę i wyłonienie jej spośród dużej konkurencji. Ważne, aby zdjęcia prezentowały jasne, przestronne wnętrza. Powinny być one pozbawione rzeczy osobistych. Ważne, aby potencjalny kupujący mógł identyfikować się z apartamentem – wyobrazić sobie, jakby on w nim mieszkał. Jeśli elewacja budynku jest szczególnie atrakcyjna, to również warto ją sfotografować. Im więcej zdjęć, tym lepiej osoby zainteresowane apartamentem zobrazują sobie jego rzeczywisty wygląd.

Jak wyróżnić apartament na sprzedaż?

Wyróżnienie naszej nieruchomości premium na tle innych ogłoszeń nie jest proste. Jeśli jednak włożymy trud w odpowiednie przygotowanie zdjęć i wybranie najlepszego zdjęcia pilotażowego oraz zrobimy szczegółowy i barwny opis, który zachęca do obejrzenia, będziemy mieli zdecydowanie większe szanse na jej szybką sprzedaż w dobrej cenie. Warto zatem wdrożyć zasady home brandingu, aby nasza nieruchomość zyskała większe szanse na szybkie znalezienie nowego właściciela.

Monika Prądzyńska
Dział analiz WGN