slider-01
Nieruchomości z najwyższej półki
slider-01
slider-02
Nowoczesne apartamenty i luksusowe rezydencje
slider-02
slider-03
Zrealizuj swoje marzenia z WGN
slider-03
slider-05
Piękne pałace, dwory i zamki
slider-05
previous arrow
next arrow
You are currently viewing W centrum Torunia powstanie apartamentowiec w industrialnym stylu- Grand Bulvar

W centrum Torunia powstanie apartamentowiec w industrialnym stylu- Grand Bulvar

Luksusowa nieruchomość będzie połączeniem elementów historycznych z odważną i modernistyczną bryłą. Wilopoziomowe apartamenty będą będą wkomponowane w zabudowę pralni garnizonowej pochodzącej z 1890 r. Za inwestycję odpowiada firma Rockfield.

– Historyczna zabudowa będzie stanowić ok. 40 proc. ogólnej powierzchni obiektu, natomiast 60 proc. to już zupełnie nowy rozdział… W dbałości o już istniejący budynek założyliśmy możliwie najbardziej ambitny plan w postaci kompletnej renowacji. Wymienimy cały dach, wszystkie stropy, całą stolarkę okienną, instalacje. Natomiast nowa część powstanie od samych podstaw, nadając całej koncepcji charakteru nowoczesnego, ekskluzywnego apartamentowca z postindustrialnymi nawiązaniami. – prezentuję inwestycję deweloper.

W sprzedaży będą apartamenty o powierzchni od 41 do nawet 195 mkw, liczące os 2 do 6 pokoi z tarasami nawet do127 mkw. Grand Bulvar będzie posiadać 3 osobne wejścia, windy do samej hali garażowej oraz luksusowe wykończenia części wspólnych, podziemną halę garażową, a także spiżarnie i piwniczki na wina.

Apartamentowiec będzie połączeniem lokalizacji w ścisłym centrum miasta z rodzinną atmosferą sąsiadującego parku i bulwaru.

– Zawsze realizując dany projekt staramy się stworzyć unikalne miejsce, które nie tylko będzie zachwycać standardem i funkcjonalnością, ale i poruszać architektonicznie. Pralnia garnizonowa przy ul. Świętego Jakuba 14, będąca budynkiem z końca XIX wieku, to kwintesencja toruńskiej myśli architektonicznej… majestatyczne, ale zarazem oszczędne w formie. Wierzymy, iż dzięki doskonałemu projektowi zrealizujemy obiekt, który będzie pretendować do bycia ikoną architektury w ścisłym centrum Torunia. – mówi Mateusz Maciejewski prezes zarządu Rockfield.

– Toruń był zawsze wyjątkowym miejscem w sercach wszystkich Wspólników. Mimo wieloletniej, wspaniałej aktywności w ramach projektów w różnych innych miastach, wciąż towarzyszyło nam marzenie o pozostawieniu pięknego śladu w historii toruńskiej architektury – dodaje Mateusz Maciejewski.

Z końcem maja wyburzono elementy, które zostały dobudowane w czasach PRL. Odrestaurowane zostało również historyczne ogrodzenie.

Zakończenie inwestycji jest planowane na rok 2020. Odpowiedzialnym za projekt architektoniczny jest Rafał Mysiak ceniony i nagradzany architekt, zamieszkały w Toruniu.

Sandra Wolna

Dział Analiz Rynku WGN