slider-01
Nieruchomości z najwyższej półki
slider-01
slider-02
Nowoczesne apartamenty i luksusowe rezydencje
slider-02
slider-03
Zrealizuj swoje marzenia z WGN
slider-03
slider-05
Piękne pałace, dwory i zamki
slider-05
previous arrow
next arrow
You are currently viewing W luksusowych mieszkaniach deweloperzy przywiązują coraz większą wagę do wygody

W luksusowych mieszkaniach deweloperzy przywiązują coraz większą wagę do wygody

Aby dany lokal móc określić mianem premium musi spełnić kilka wymagań. Jednymi z kluczowych czynników jest odpowiedni metraż i standard wykończenia. To jednak nie wszystko. Jakie inne udogodnienia powinny posiadać nieruchomość luksusowe?

Nabywcy mieszkań z segmentu premium mają coraz wyższe wymagania od firm zajmujących się budową takich nieruchomości. Apartament premium powinien być położony w najlepszej lokalizacji, posiadać widok na tereny zielone, ogród zimowy, luksusowe wyposażenie oraz pełną infrastrukturę teletechniczną i elektroniczną. Często do dyspozycji mieszkańców pozostaje również basen, siłownia czy też spa. Do rzeczy powszechnych należą również recepcja, ochrona czy też obsługa concierge.

Szereg budynków klasy premium – również tych z przeszłością wyposażonych jest w najnowsze rozwiązania technologiczne, tj. system inteligentnego zarządzania, najnowszej klasy monitoring czy stacja ładowania samochodów elektrycznych. W Złotej 44, oprócz wnętrz apartamentów zaprojektowanych przez szwajcarską pracownię designu mieszkańcy i wynajmujący apartamenty No. 44 mają do dyspozycji piętro rekreacyjne o powierzchni 1,8 tys. mkw. z 25 metrowym basenem, siłownią, spa, jacuzzi, prywatnym kinem czy symulatorem do gry w golfa.

– Wszystko, czego nowoczesny biznesmen potrzebuje w No.44 jest pod ręką, bez konieczności opuszczania budynku – mówi Xavier Jongen. – Nasza marka była pierwszym wyborem Joanny Krupy – światowej sławy modelki, która wynajęła jeden z apartamentów No.44.

Kolejnym elementem definiującym nieruchomość luksusową są walory estetyczne. Wśród nich szczególne znaczenie ma architektura budynku, projekt wnętrza czy widok z okna. Nie bez znaczenia są również takie kwestie jak nazwisko architekta stojącego za projektem budynku lub wystrojem wnętrz.

Z kolei położony w centrum Wrocławia Sky Tower to swoiste miasto w mieście. Tu oprócz lokali mieszkalnych i biurowych znajduje się także galeria handlowa z salonami SPA, usługami kosmetycznymi oraz centrum fitness. Sky Tower oferuje dodatkowo możliwość uprawiania joggingu 25 metrów nad ziemią. Poprowadzona na dachu galerii handlowej, profesjonalna 400-metrowa bieżnia to prawdziwa gratka dla nietuzinkowych rozwiązań. Podobnie, jak w warszawskich inwestycjach, w Sky Tower o komfort mieszkańców dba dyspozycyjny consierge, a na 49. piętrze budynku znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta. Niektóre z apartamentów, włącznie z położonymi nawet na 47. piętrze wieżowca, są dostępne na wynajem, zarówno krótko-, jak i długoterminowy. Właściciel budynku zadbał o to, aby inwestorzy, którzy zakupili mieszkania z myślą o ich wynajmie tymczasowym dla innych nie musieli zawracać sobie głowy formalnościami. W ramach oferty zarządzania najmem wszystkim zajmie się wyspecjalizowana firma.

Najbardziej prestiżowy adres w Krakowie, budynek Angel Wawel, ma zaledwie 5 pięter jednak jest nie mniej unikalny i prestiżowy. Inwestycję na cała Polskę rozsławił apartament królewski, który zajmuje cztery kondygnacje. Luksusowy penthouse o powierzchni 700 mkw. jest największym i najdroższym apartamentem w kraju. Jego cena wyjściowa wynosiła 20 mln złotych. Po poszczególnych piętrach apartamentu można poruszać się prywatną windą; prywatny jest również hol wejściowy oraz oddzielone od pozostałych miejsce parkingowe. Najbardziej spektakularne są jednak freski zdobiące ściany i sufit na ostatniej kondygnacji penthouse’a. Ścienne malowidła pochodzące z okresu międzywojennego wykonał Jan Bukowski. Dekoracjom towarzyszą witrażowe okna, z których rozpościera się widok na znajdujący się nieopodal Wawel.

Sandra Wolna
Dział Analiz WGN