slider-01
Nieruchomości z najwyższej półki
slider-01
slider-02
Nowoczesne apartamenty i luksusowe rezydencje
slider-02
slider-03
Zrealizuj swoje marzenia z WGN
slider-03
slider-05
Piękne pałace, dwory i zamki
slider-05
previous arrow
next arrow
You are currently viewing Malownicze rezydencje na Cyprze w ofercie WGN

Malownicze rezydencje na Cyprze w ofercie WGN

Malownicze rezydencje na sprzedaż, zlokalizowane poza Polską, mogą stanowić bardzo atrakcyjną inwestycję. Sporą popularnością cieszy się obecnie Cypr, gdzie Polacy poszukują stale atrakcyjnych nieruchomości do zainteresowania. Cypr jest krajem cechującym się względnie stabilną gospodarką, w którym dynamicznie rozwija się sektor turystyczny. Jest popularnym miejscem, które co roku przyciąga rzesze turystów, również tych z Polski. Czy zatem zakupienie tam nieruchomości na własność może być dobrym pomysłem?

Rezydencje na sprzedaż jako wąski segment rynku nieruchomości z sektora premium

Sektor rezydencji na sprzedaż stanowi wąski segment rynku nieruchomości w Polsce. Luksusowych posiadłości jest niewiele, a ich wysoka cena często stanowi barierę nie do przebicia dla wielu krajowych kupców. Co więcej, nieruchomości premium tego rodzaju rozsiane są po mapie całego kraju, co sprawia, że zawęża się grono osób zainteresowanych ich nabyciem. Nawet, jeśli sama nieruchomość będzie dla inwestora interesująca, to już lokalizacja może dyskwalifikować nieruchomość. Może ona być zbyt odległa od oczekiwanego usytuowania potencjalnego nabywcy, lub zwyczajnie mało atrakcyjna – na uboczu, daleko od większych miast i nie w miejscowości turystycznej, bez dostępu do jeziora, morza czy polskich gór.

fot. WGN Lublin/ Willa na sprzedaż Bogaz

Nie tylko w kraju, ale również za granicą

Wydaje się, że za granicą, w krajach o silnie rozwiniętej turystyce, atrakcyjnych nieruchomości tego rodzaju jest więcej. Oferują one atrakcyjne, budżetowe mieszkania, luksusowe apartamenty a także prawdziwe rezydencje na sprzedaż, które są dużo rzadziej spotykane na polskim rynku nieruchomości z sektora premium. Bogatą ofertę w tym sektorze oferuje chociażby Cypr, który cechuje się silnie rozwinięta turystyką i w miarę stabilną gospodarką.
Cypr uznawany jest przez wielu Polaków za dobre miejsce na spędzenie wakacji. Kraj ten corocznie przyciąga miliony turystów, którzy pragną skorzystać z dobrodziejstw jego odmiennego klimatu. Z tego względu silniej jest tu rozwinięty segment nieruchomości premium, który zapewnia dostęp do luksusowych apartamentów i rezydencji na sprzedaż, oraz nieruchomości na wynajem.

fot. WGN Lublin / Willa na sprzedaż na Cyprze

Oferta rezydencji na sprzedaż na Cyprze jest atrakcyjna

Oferta rezydencji na sprzedaż na Cyprze jest silniej rozwinięta, niż w Polsce. Co więcej, kraj ten jest dużo bardziej atrakcyjny dla inwestorów, nie tylko ze względu na atrakcyjne nieruchomości. Chodzi również o zasady podatkowe, które są na Cyprze bardzo korzystne dla inwestorów. Cypr jest krajem, który cechuje się niskimi stawkami podatku dochodowego od osób fizycznych oraz korporacji. To sprawia, że inwestowaniem w tamtejsze nieruchomości może być zainteresowane większe grono inwestorów.

Luksusowe nieruchomości dobre na wakacyjne wypady

Cypr słynie z malowniczych widoków, wspaniałego klimatu oraz atrakcyjnych miejscowości turystycznych, z dostępem do Morza Śródziemnego. Rynek nieruchomości jest tutaj bogaty w mieszkania i apartamenty na wynajem krótkoterminowy. Kraj ten może więc stanowić idealne miejsce na wakacyjny wyjazd. Osoby, które planują samodzielny wyjazd (tzn. bez korzystania z oferty biura podróży) i nocowanie poza hotelem, mają do wyboru wiele atrakcyjnych apartamentów do wyboru. Jeśli wyjazd planowany jest większą grupą, lub w gronie rodziny, warto rozważyć wynajem przestronnego apartamentowca rezydencjalnego. Dzięki temu urlopowicze będą mieli zapewnioną większą swobodę i przestrzeń, co z pewnością wpłynie na większe poczucie komfortu, tak istotne podczas wakacyjnego wypoczynku.

fot. WGN Lublin / Willa na sprzedaż

Ofert na rynku nie jest wiele, trzeba się spieszyć

Cypr słynie z szerokiego wachlarz nieruchomości turystycznych do wyboru. Nie oznacza to jednak, że rynek nieruchomości jest tam na tyle nasycony, że kupujący mogą spokojnie rozglądać się za idealną nieruchomością. Deweloperzy dostarczają cały czas nowe inwestycje, jednak jeśli nabywcy zależy na zdobyciu rezydencji na sprzedaż, powinien się spieszyć z analizą rynku. Inwestycje deweloperskie skupiają się bowiem bardziej na dostarczaniu atrakcyjnych cenowo mieszkań i apartamentów, które mają szansę na szybsze znalezienie nabywcy. Nieruchomości z segmentu premium, w tym rezydencji na sprzedaż, jest na rynku zdecydowanie mniej. Z tego względu inwestor, który planuje nabycie nieruchomości na Cyprze, powinien trzymać rękę na pulsie – regularnie weryfikować ofertę rynkową i w przypadku zainteresowania konkretną nieruchomością, szybko przejść do analizy opłacalności jej zakupu.

Przykładową inwestycją, jaka obecnie jest dostępna na rynku, jest ta pochodząca z biura WGN Lublin. Jest to oferta sprzedaży na wyłączność. W ramach oferty dostępna jest rezydencja na sprzedaż, położona w lokalizacji Bogaz. Jest to nieruchomość z rynku pierwotnego z luksusowym basenem. Willa położona jest niedaleko urokliwych, piaszczystych plaż w regionie Famagusta. Lokalizacja nieruchomości jest korzystna dla turystów, ponieważ od lotniska w Larnace dzieli są tylko 49 km. Lotnisk jest skomunikowane z Warszawą, Krakowem, Wrocławiem, Poznaniem oraz Gdańskiem.
Nieruchomość będąca przedmiotem sprzedaży położona jest w w kompleksie Erbatu Hills, który obejmuje 18 willi z prywatnym basenem i dwoma miejscami parkingowymi, usytuowanych na działkach o powierzchni około 400 metrów kwadratowych. Przedmiotowe rezydencje na sprzedaż oferowane są w opcji pod klucz i w wysokim standardzie wykończenia. Cena ofertowa nieruchomości o powierzchni 270 metrów kwadratowych, położonej na działce o powierzchni 400 metrów kwadratowych, wynosi 1 609 500 złotych. W ramach tej ceny nabywca zyska dwukondygnacyjną nieruchomość oferującą 4 przestronne pokoje.

Rezydencje na sprzedaż – podsumowanie

Rynek rezydencji na sprzedaż na Cyprze ma inwestorom – zarówno indywidualnym, jak i tym komercyjnym – sporo do zaoferowania. Niezależnie od tego, czy planujemy nabyć nieruchomość turystyczną na własny użytek, czy też w celu czerpania korzyści finansowych z jej wynajmu, należy pamiętać o ryzyku inwestycyjnym. Z uwagi na to, że nieruchomość, która nas interesuje, znajduje się poza granicami kraju, warto wziąć pod uwagę kwestię, które mogą nastręczać trudności. Pierwszą z nich może być bariera językowa pomiędzy sprzedającym a kupującym. Umowa powinna być sporządzona w dwóch językach, o czym warto pamiętać. Ułatwi to zrozumienie jej zapisów i poprawną interpretację. Przed nabyciem zagranicznej nieruchomości warto jest skonsultować się z prawnikiem, który specjalizuje się w temacie nabywania zagranicznych nieruchomości. Nie tylko dopilnuje on, aby kwestie formalne zostały dopięte w prawidłowy sposób, ale również przeprowadzi analizę lokalnego rynku, jeszcze zanim jego klient zdecyduje się na zakup wybranej nieruchomości. Prawnik może współpracować również z doradcą ds. nieruchomości. Ich współpraca pozwoli lepiej oszacować, czy wybrana lokalizacja będzie korzystna, a upatrzona nieruchomość spełnia wszelkie kryteria wyboru, jakimi kieruje się kupujący.