slider-01
Nieruchomości z najwyższej półki
slider-01
slider-02
Nowoczesne apartamenty i luksusowe rezydencje
slider-02
slider-03
Zrealizuj swoje marzenia z WGN
slider-03
slider-05
Piękne pałace, dwory i zamki
slider-05
previous arrow
next arrow
You are currently viewing Słowo wstępne do kwartalnika A&R 3/2023

Słowo wstępne do kwartalnika A&R 3/2023

Deweloperzy w całej Polsce stawiają na sektor premium

Inflacja, wzrost cen materiałów budowlanych i kosztów pracy,  dostępność  kredytów hipotecznych, wysokie stopy procentowe –  to główne czynniki, które wpływają na rynek nieruchomości w całym kraju. Od trzech kwartałów  analitycy WGN zauważają powolny spadek cen mieszkań i domów z rynku wtórnego i wzrosty cen na rynku pierwotnym.
Z raportu NBP wynika, że największe spadki cen transakcyjnych odnotowano w Poznaniu (o 5,5%) Gdańsku (o 2,9%), Krakowie (o 1,9%), Wrocławiu (o 1,3%) i Warszawie (o 0,9%).

Co ciekawe deweloperzy w całej Polsce stawiają na sektor premium. W ciągu roku ilość nowych mieszkań spełniających kryteria apartamentów systematycznie wzrasta. Obecnie we Wrocławiu aż 42% ( ubiegły rok 37%) wszystkich sprzedawanych ofert deweloperskich, to lokale o podwyższonym standardzie, których nabywcami są coraz bardziej wymagający klienci. Luksusowe apartamenty i rezydencje są bowiem kupowane głównie na własny użytek, a nie w celach inwestycyjnych. Ekskluzywne nieruchomości nigdy nie traciły i nie tracą na wartości, a czas jest ich najlepszym sprzymierzeńcem.  Podobne zmiany na rynku nowych mieszkań widać też w Warszawie, gdzie obecnie 62% ( ubiegły rok 49% ) wszystkich nowych mieszkań jest budowanych w standardzie apartamentów, w Poznaniu 16%, Gdańsku 37% , a w Krakowie 43%.

Zobacz: Apartamenty&Rezydencje 3/2023

Oddajemy Państwu kolejny kwartalnik „Apartamenty&Rezydencje” będący zbiorem najciekawszych ofert premium na rynku nieruchomości, wierząc, że wśród najładniejszych apartamentów, domów, willi, rezydencji, posiadłości, zamków czy pałaców znajdziecie Państwo wymarzone miejsce dla siebie.

Cieszymy się, że kwartalnik „Apartamenty&Rezydencje” cieszy się coraz większym powodzeniem i z każdym numerem zwiększa się jego poczytność. Ostatnie wydania rozchodzą się w ponad 80 000 egzemplarzy w wersji papierowej i elektronicznej. Dziękujemy za pozytywne opinie, staramy się inspirować naszych czytelników i zachęcać do odważnych decyzji.

Marlena Joks / Starszy Analityk WGN