slider-01
Nieruchomości z najwyższej półki
slider-01
slider-02
Nowoczesne apartamenty i luksusowe rezydencje
slider-02
slider-03
Zrealizuj swoje marzenia z WGN
slider-03
slider-05
Piękne pałace, dwory i zamki
slider-05
previous arrow
next arrow
You are currently viewing Rynek nieruchomości premium – apartamenty we Wrocławiu

Rynek nieruchomości premium – apartamenty we Wrocławiu

Sektor nieruchomości premium rozwija się w Polsce coraz prężniej – na rynku przybywa luksusowych nieruchomości, które cieszą się całkiem sporym zainteresowaniem. Doskonałym tego przykładem są apartamenty na sprzedaż we Wrocławiu, które prezentują coraz szerszy wachlarz różnorodnych ofert z segmentu premium do wyboru.

Apartamenty na sprzedaż we Wrocławiu – ofert przybywa?

Wrocławscy nabywcy coraz chętniej rozglądają się za apartamentami na sprzedaż we Wrocławiu. Oczywiście obecnie pozyskanie kupca, który zdecyduje się na podpisanie umowy kupna-sprzedaży, jest trudniejsze. Nie wynika to z mniejszego zainteresowania, lecz z mniejszej dostępności nieruchomości. Pozyskanie kredytu hipotecznego stało się trudniejsze, a ogólne warunki gospodarcze i wysoka inflacja nie zachęcają do inwestowania w drogie nieruchomości. Niemniej lokale mieszkalne z segmentu premium znajdują swoich nabywców. Deweloperzy – mimo ograniczenia dostarczanych na rynek nowych projektów – także nie rezygnują z kolejnych inwestycji.

WGN Wrocław / Apartament we Wrocławiu na sprzedaż

Nieruchomości premium dla zdecydowanych kupujących

Sektor premium cieszy się popularnością wśród zdecydowanych nabywców, którzy wiedzą, czego oczekują od nieruchomości. Wysoki standard, doskonała lokalizacja i szereg nowoczesnych udogodnień – to coś, co przyciąga wymagających kupujących. Inwestorzy dbają, aby dostarczane przez nich na rynek apartamenty na sprzedaż we Wrocławiu, były konkurencyjne i wyróżniały się na tle innych, stanowiąc prestiżową wizytówkę dla nabywców.
Pomimo tego, że stolica Dolnego Śląska stale się rozwija, obecnie w sprzedaży nie ma zbyt wielu inwestycji, które oferują atrakcyjne mieszkania z segmentu premium. Osoby, którym zależy na nabyciu takiej nieruchomości, powinny więc bacznie śledzić rynek, aby idealna oferta nie zniknęła im sprzed nosa.

Inwestycyjne apartamenty na sprzedaż we Wrocławiu

Nieruchomości z segmentu premium mogą stanowić doskonały pomysł nie tylko do zamieszkania, ale również pod inwestycję. Apartamenty na sprzedaż we Wrocławiu sprawdzą się doskonale jako mieszkania z segmentu premium do wynajęcia. Dzięki krótkoterminowym najmom, właściciel nieruchomości może czerpać dodatkowe zyski. Luksusowe M. sprawdzą się także świetnie jako kwatery pracownicze – jeśli pracownicy firmy często muszą udawać się w delegacje w konkretne lokalizacje, gdzie odbywają się spotkania biznesowe, to luksusowe mieszkanie może zostać z powodzeniem zaadaptowane na lokal mieszkalno-biurowy. Jedną część mieszkania można wówczas przeznaczyć na część sypialnianą dla pracowników, a drugą na pomieszczenie konferencyjne, gdzie mogłyby się odbywać spotkania biznesowe ze współpracownikami i kontrahentami.

WGN Wrocław / Apartament na sprzedaż we Wrocławiu – Stare Miasto

Cechy nieruchomości premium pożądane przez nabywców

Czego oczekują nabywcy nieruchomości z sektora premium? Przede wszystkim zwracają uwagę na lokalizację apartamentu na sprzedaż we Wrocławiu. Idealnie, jeśli jego położenie zapewnia łatwy i szybki dojazd do ścisłego centrum miasta. Kolejną istotną kwestią jest wielkość i rozkład pomieszczeń w mieszkaniu z segmentu premium. Nabywcy weryfikują również dostępność miejsc parkingowych. Idealnie, jeśli są one zlokalizowane w garażu podziemnym, gdzie można wykupić indywidualne miejsca parkingowe. Standard wykończenia inwestycji także ma niemałe znaczenie. Nabywcom zależy często na tym, aby inwestycja już od progu świadczyła i prestiżu i wysokim standardzie również we wnętrzu budynku.

Apartament we Wrocławiu na sprzedaż w ofercie biur WGN

Biura WGN posiadają w swojej ofercie atrakcyjne apartamenty na sprzedaż we Wrocławiu. Poniżej prezentujemy przykładowe z nich. Przykłady te pomogą w lepszym zorientowaniu się, jak prezentują się bieżące ceny nieruchomości w segmencie mieszkalnym na lokalnym rynku nieruchomości.

WGN Wrocław jest agentem sprzedaży luksusowego mieszkania położonego w dzielnicy Stare Miasto. Z wnętrza nieruchomości rozpościera się malowniczy widok na rzekę Odrę. Ekskluzywne mieszkanie oferuje dostęp do 5 pokoi. Zlokalizowane jest na 5 piętrze w 9.kondygnacyjnym budynku. Do dyspozycji nowego właściciela będzie także przestronny taras i balkon. Dodatkowo można nabyć komórki lokatorskie oraz miejsca parkingowe w podziemnym garażu. Apartament na sprzedaż we Wrocławiu jest luksusowo wykończony. Cena ofertowa nieruchomości wysoki 2 960 000 złotych, co daje 25 299 złotych za metr kwadratowy.

Innym przykładem może być oferta, nad którą również czuwa agent sprzedaży – WGN Wrocław. W sprzedaży jest ekskluzywne mieszkanie, na które składają się 4 pokoje. Znajduje się ono na Starym Mieście, w okolicy Uniwersytetu Wrocławskiego. Mieszkanie zlokalizowane jest w zabytkowej kamienicy, liczącej 5 kondygnacji. Przedmiotowy lokal mieszkalny znajduje się na 4 piętrze i oferuje nieco ponad 101 metrów kwadratowych nowocześnie urządzonej powierzchni do życia. Lokal mieszkalny jest wyposażony i wykończony z materiałów wysokiej jakości. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 1 175 000 złotych, co daje 11 603 złotych za metr kwadratowy.

Na inwestorów czekają również mniejsze lokale mieszkalne z segmentu premium. WGN Wrocław jest agentem sprzedaży prestiżowego mieszkania położonego w luksusowej kamienicy niedaleko Dworca PKP. 2.pokojowy lokal mieszkalny znajduje się na 5. piętrze w 6.kondygnacyjnym budynku. Oferuje on 78 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni mieszkalnej. Do luksusowego mieszkania przynależy piwnica o powierzchni około 8 metrów kwadratowych. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 619 000 złotych, co daje 7936 złotych za metr kwadratowy.

WGN Wrocław / Apartament na Starym Mieście na sprzedaż

Premium z remontu?

Jeśli kupujący nie znalazł na rynku interesującej go nieruchomości, lub jej zakup wykracza poza jego możliwości finansowe, może skorzystać z alternatywnego rozwiązania. Jest nim zakup lokalu mieszkalnego do remontu. Kupując duży lokal mieszkalny w dobrej lokalizacji, jego nowy właściciel może wykończyć go według najnowszych standardów i przy użyciu wysokiej jakości materiałów.
W efekcie uzyska prestiżowe mieszkanie w wysokim standardzie. Po remoncie może wystawić apartament na sprzedaż we Wrocławiu, i uzyskać na za niego dużo wyższą cenę. Może także przeznaczyć lokal mieszkalny pod wynajem, lub zachować go na własny użytek.

Stabilne ceny w sektorze premium zachęcają inwestorów

Lokowanie kapitału finansowego w nieruchomości z sektora premium od lat uważane jest za bezpieczną i stabilną inwestycję. Czy oznacza to, że możemy spodziewać się więcej tego rodzaju nieruchomości na polskim rynku? Z uwagi na trudną sytuację gospodarczą i wysoką inflację, deweloperzy starają się dostarczać na rynek taką ilość inwestycji, na jaką aktualnie stwierdzają popyt.
Ceny materiałów budowlanych są obecnie bardzo wysokie, podobnie jak ceny za materiały wykończeniowe. W efekcie tego budując nową inwestycję, trafiające do sprzedaży lokale mają coraz wyższą cenę. Niemniej zainteresowanie apartamentami na sprzedaż we Wrocławiu cały czas jest przez nich dostrzegane. Możemy się spodziewać, że na przestrzeni najbliższych kilku lat na mapie stolicy Dolnego Śląska przybędzie prestiżowych projektów inwestycyjnych.