slider-01
Nieruchomości z najwyższej półki
slider-01
slider-02
Nowoczesne apartamenty i luksusowe rezydencje
slider-02
slider-03
Zrealizuj swoje marzenia z WGN
slider-03
slider-05
Piękne pałace, dwory i zamki
slider-05
previous arrow
next arrow
You are currently viewing Apartamenty w Warszawie – popyt wzrasta

Apartamenty w Warszawie – popyt wzrasta

Rynek apartamentów w Warszawie na sprzedaż cały czas się wzbogaca i umacnia swoją pozycję na rynku. W sprzedaży znajdują się obecnie atrakcyjne lokale mieszkalne, którym warto poświęcić uwagę. M. w stolicy nabywane są zarówno przez prywatnych kupujących, jak również inwestorów chcących pomnażać swój kapitał finansowy dzięki wynajmowi mieszkań.
Nie każdy bowiem może pozwolić sobie na zakup takiej nieruchomości na start, więc lokale mieszkalne na wynajem cieszą się zainteresowaniem To gratka dla inwestorów, którzy właśnie na wynajmie chcą zwiększać swój kapitał. Niektórzy przeznaczają go na zakup kolejnych lokali mieszkalnych, aby zwiększać bazę posiadanych nieruchomości.

Apartamenty w Warszawie na sprzedaż przykładem dla innych miast

Apartamenty w Warszawie na sprzedaż mogą stanowić przykład dla mniejszych miast. Sektor mieszkaniowy jest w stolicy rozbudowany i dalej prężnie się rozwija. Mieszkania, które trafiają do sprzedania, prezentują często wysoki standard. Stolica w dalszym ciągu uznawana jest przez wiele osób za miasto idealne do rozwoju osobistego, w związku z czym miasto to nieprzerwanie przyciąga nowych nabywców lokali mieszalnych.

Rynek premium będzie rósł w siłę?

Czy istnieje szansa na to, ze lokalny rynek nieruchomości premium w segmencie mieszkaniowym będzie umacniał swoją pozycję? Jak najbardziej, nic nie wskazuje na to, aby stolica miała wyhamować z rozwojem. Niemniej nie należy się spodziewać, że tempo przyrostu nieruchomości mieszkaniowych w segmencie premium będzie szybkie. Prestiżowa mieszkaniówka rozwija się od lat, stopniowo dostarczając na rynek nowe, luksusowe mieszkania. Trzeba mieć na względzie, że ceny w stolicy należą do jednych z najwyższych w kraju, w związku z czym deweloperzy muszą szacować, jaki będzie popyt na tego rodzaju luksusowe nieruchomości w danym roku. Dostarczenie zbyt dużej podaży mogłoby dla nich skutkować zastojem sprzedażowym, a to ograniczyłoby deweloperom możliwość wchodzenia w kolejne projekty inwestycyjne.

Flagowe inwestycje oferują atrakcyjne apartamenty w Warszawie na sprzedaż, ale ich cena potrafi być zaporowa

Apartamenty w Warszawie na sprzedaż cechują się nie tylko prestiżowym poziomem, ale i wysokimi cenami. Liczba potencjalnych nabywców nie jest na tyle duża, aby nieruchomości tego rodzaju zalewały rynek. Stolica ma wiele inwestycji, które oferują ekskluzywne mieszkania. Do inwestycji takich należą choćby Złota 44 czy Cosmopolitan. Nie brakuje też bardziej kameralnych inwestycji mieszkaniowych, które realizowane są w wysokim standardzie. Każdorazowo przy poszukiwaniu idealnego lokalu mieszkalnego w stolicy, osoba poszukująca musi się liczyć z tym, że tanio nie będzie.

Apartament na sprzedaż w Warszawie


Lepsze centrum czy obrzeża?

W przypadku stolicy większość ekskluzywnych wieżowców apartamentowych zlokalizowana jest w centrum miasta. Nie brakuje jednak bardziej kameralnych inwestycji, które powstają nie tylko w centrum, ale również na obrzeżach aglomeracji miejskiej. Dzięki dużej różnorodności lokalizacyjnej kupujący mają możliwość wyboru dzielnicy, która będzie im najbardziej odpowiadała, i poszukiwania skrojonej na miarę nieruchomości mieszkalnej w jej obszarze.

Oferta apartamentów w Warszawie na sprzedaż – przykładowe nieruchomości z sektora premium z bazy biur WGN

Jak prezentuje się bieżąca oferta apartamentów w Warszawie na sprzedaż? Poniżej prezentujemy kilka przykładowych ofert z bazy biur WGN, które mają pomóc w lepszym zobrazowaniu, jakim budżetem trzeba dysponować, aby nabyć konkretną nieruchomość. Na ich podstawie widać, że ceny nieruchomości o charakterze mieszkalnym zlokalizowanych w stolicy potrafią być mocno zróżnicowane.

WGN Świdnica jest wyłącznym agentem sprzedaży klimatycznego mieszkania, które znajduje się na Saskiej Kępie w stolicy. Apartament na sprzedaż w Warszawie liczy 204 metry kwadratowe powierzchni i zapewnia dostęp do aż 8 pokoi. Jest to dwupoziomowy lokal mieszkalny. Do mieszkania przynależy taras. Jest to mieszkanie bez czynszowe. Teren jest zamknięty a osiedle posiada monitoring. Do lokalu mieszkalnego przynależy dodatkowo piwnica oraz wiata garażowa.
Cena ofertowa nieruchomości wynosi 2 700 000 złotych, co daje 13 235 złotych za metr kwadratowy.

Kolejny przykładem jest apartament na sprzedaż w Warszawie, którego agentem sprzedaży jest WGN Warszawa. Mieszkanie liczy 53 metry kwadratowe powierzchni i daje dostęp do 2 pokoi. Mieści się na 2 piętrze w budynku, który liczy 5 kondygnacji. Lokal mieszkalny jest urządzony gustownie i nowocześnie. Do mieszkania przynależy balkon oraz przypisane miejsce postojowe.
Cena ofertowa wynosi 1 150 000 złotych, co daje 21 698 złotych za metr kwadratowy.

WGN Warszawa jest wyłącznym agentem sprzedaży lokalu mieszkalnego położonego w warszawskiej dzielnicy Bemowo. Mieszkanie liczy niespełna 24 termy kwadratowe powierzchni, jednak zasługuje na uwagę przez wzgląd na luksusowe wykończenie. Lokal mieszkalny mieści się na 6 piętrze w 7.kondygnacyjnym budynki. Do mieszkania przynależy balkon o powierzchni ponad 6,5 metra kwadratowego.
Cena ofertowa nieruchomości wynosi 518 000 złotych, co daje 21 710 złotych za metr kwadratowy.

WGN Warszawa jest agentem sprzedaży atrakcyjnego mieszkania położonego w dzielnicy Praga Południe w stolicy. Mieszkanie jest luksusowo wykończone, a nowy właściciel będzie miał do dyspozycji prawie 49 metrów kwadratowych powierzchni, na którą składają się 3 pokoje. Lokal mieszkalny mieści się na 4, ostatnio pietrze klimatycznej kamienicy. Do lokalu mieszkalnego przynależy balkon oraz piwnica. Atutem jest lokalizacja z rozbudowaną infrastrukturą otoczenia.
Cena ofertowa wynosi 690 000 złotych, co daje 14 168 złotych za metr kwadratowy.

WGN Warszawa jest agentem sprzedaży lokalu mieszkalnego położonego na warszawskiej Pradze. Nieruchomość daje dostęp do 140 metrów kwadratowych powierzchni, na której znajdują się 3 pokoje. Mieszkanie znajduje się na 1 piętrze w 6.kondygnacyjnym budynku. Do mieszkania przynależy balkon a w budynku znajduje się winda.
Cena ofertowa nieruchomości wynosi 2 000 000 złotych, co daje 14 286 złotych za metr kwadratowy.

Podsumowanie

Rynek prestiżowych mieszkań w stolicy prezentuje ciekawą ofertę. Kupujący muszą się jednak liczyć z tym, że apartament w Warszawie na sprzedaż należą do nieruchomości cechujących się wysokimi cenami. Wydaje się jednak, że fakt ten nie zniechęca ani prywatnych nabywców, ani inwestorów, którzy nabywają mieszkania w stolicy w celach inwestycyjnych.

Można się więc spodziewać, że rynek nieruchomości z sektora premium będzie się w dalszym ciągu rozwijał. Deweloperzy planują coraz to nowsze inwestycje, a wśród nich nie brakuje projektów mieszkań o podwyższonym standardzie.

 

Autor: Magdalena Łozowicka
Redaktor Naczelna Komercja24.pl