slider-01
Nieruchomości z najwyższej półki
slider-01
slider-02
Nowoczesne apartamenty i luksusowe rezydencje
slider-02
slider-03
Zrealizuj swoje marzenia z WGN
slider-03
slider-05
Piękne pałace, dwory i zamki
slider-05
previous arrow
next arrow
You are currently viewing Słowo wstępne do kwartalnika A&R 3/2024

Słowo wstępne do kwartalnika A&R 3/2024

Nieruchomości premium coraz bardziej pożądane

Rynek nieruchomości premium w Polsce i na świecie rośnie w siłę i zyskuje na wartości. Mieszkania i domy „z najwyższej półki” zyskują coraz większą rzeszę chętnych, inwestujących nie tylko na cele mieszkalne, ale coraz częściej w celach inwestycyjnych. Jest to wynik rosnącej zamożności społeczeństwa nie tylko w Polsce.
W tym numerze prezentujemy przepiękne miejskie apartamenty i w miejscowościach uzdrowiskowych, ale też wspaniałe wille i rezydencje w Polsce jak i w wybranych krajach jak Hiszpania, Grecja czy Stany Zjednoczone.

Od ponad 30 lat odnotowuje się stałe zainteresowanie nieruchomościami zabytkowymi, które znajdują coraz więcej koneserów z pietyzmem przywracających im dawną świetność, podnosząc spektakularnie, bo nawet o kilkaset procent ich wartość.

Apartamenty&Rezydencje 3/2024

Według Analityków WGN rynek ten kryje często inwestycyjne perełki, którym wystarczy dać drugie życie i szansę, aby stały się doskonałym źródłem przychodów.
W porównaniu do wydania Apartamenty&Rezydencje sprzed 5 lat stwierdzamy, że na rynku Premium nigdy nie było aż tylu pięknych, luksusowych rezydencji, posiadłości i willi, co obecnie.

Rynek ten rozwija się bardzo dynamicznie dostarczając nie tylko coraz większą podaż, ale i popyt na ten segment.
Podsumowując, jednak najbardziej dynamicznym rynkiem jest rynek luksusowych apartamentów, na którym z roku na rok podaż i popyt powiększają się o kilkadziesiąt procent. Blisko 80 % kupowanych jest w celach inwestycyjnych nie tylko w pasie nadmorskim, Mazurach czy w górach, ale również w miastach z przeznaczeniem coraz częściej na wynajem krótkoterminowy.

 

Życzę Państwu przyjemnej lektury i realizacji marzeń.

Monika Michniak
Redaktor Naczelna Apartamenty Rezydencje