slider-01
Nieruchomości z najwyższej półki
slider-01
slider-02
Nowoczesne apartamenty i luksusowe rezydencje
slider-02
slider-03
Zrealizuj swoje marzenia z WGN
slider-03
slider-05
Piękne pałace, dwory i zamki
slider-05
previous arrow
next arrow
You are currently viewing Luksusowe domy – gdzie i za ile je kupimy?

Luksusowe domy – gdzie i za ile je kupimy?

Rynek nieruchomości obfituje w luksusowe domy na sprzedaż, które z powodzeniem mogą pretendować do miana ekskluzywnych willi.

101Na polskim rynku nieruchomości wbrew pozorom jest całkiem sporo luksusowych domów na sprzedaż. Deweloperzy – jak widać po planowanych inwestycjach – poszli wprawdzie w mieszkaniówkę, jednak nie zapominają o klientach, którym zależy na zupełnie własnej przestrzeni. Zdecydowanie bogatszy jest rynek wtórny domów na sprzedaż, jednak deweloperzy również starają się nie gubić tempa.

Doskonałym przykładem domu na sprzedaż jest nowoczesny dom położony blisko plaży w Sopocie – RUSSJAN. Dom został wybudowany w 1995 roku. Nieruchomość położona jest w Dolnym Sopocie, w odległości zaledwie 150 metrów od plaży. Jak zachwala sprzedający, dom jest bardzo elegancki i komfortowy. Opis nieruchomości zdaje się to potwierdzać. Jak na swojej stronie internetowej pisze Pan Marek Russjan: „To wygodne, zrealizowane z pasją i dużym poczuciem estetyki wnętrze. Reprezentacyjny hall o pow. 30 m2 zaprasza do środka i jest jednocześnie otwartym gabinetem do którego dostęp zapewnia główne wejście oraz przejście bezpośrednio z garażu. Solidne schody prowadzą na piętro. Tutaj mieści się reprezentacyjny salon z kominkiem, obszerną jadalnią i dobrze zorganizowaną kuchnią. Za dużymi powierzchniami okien zieleń i słońce. Na tym samym poziomie znajduje się sypialnia z przeszkloną ścianą oraz łazienka wyposażona w wannę. Poziom wyżej usytuowana jest kolejna sypialnia – pokój z balkonem, łazienka z natryskiem oraz gabinet z pojemną szafą w zabudowie. Na ostatniej kondygnacji, którą jest zjawiskowa antresola ulokowany jest otwarty pokój z którego przez duże, przeszklone drzwi prowadzi wyjście na blisko 50 m2, odseparowany wizualnie od otoczenia TARAS. To idealne miejsce na relaks i spędzanie letnich, kulinarnych wieczorów z widokiem na Sopot!” (źródło: russjan.com). Trzykondygnacyjny dom posiada 6 przestronnych pokoi, balkon, taras, garaż. Aby stać się właścicielem takiej nieruchomości, musimy dysponować budżetem rzędu 3 milionów złotych. Sądząc jednak po opisie nieruchomości, warto wydać na nią taką kwotę.

104

Park Domaszczyn to inwestycja deweloperska, która zasługuje na uwagę. Osiedle zostało wybudowane w przeciągu 3 lat w północno-wschodniej części Wrocławia. W bliskim sąsiedztwie inwestycji znajduje się las, dzięki czemu mieszkańcy mają zapewnione maksimum prywatności, ciszę oraz spokój. Okolica jest dobrze skomunikowana zresztą miasta, co czyni to miejsce naprawdę wygodnym do życia. Liczne tereny rekreacyjne znajdujące się wokół osiedla gwarantują odpowiednią przestrzeń do aktywnego spędzania wolnego czasu. Deweloper zachwala również tereny rekreacyjne należące do osiedla: „Wyjątkowy teren rekreacyjny o powierzchni ponad 3000 m2 został przygotowany do wyłącznej dyspozycji mieszkańców osiedla Park Domaszczyn. Tutaj, w bezpośrednim sąsiedztwie lasu, znajduje się boisko sportowe z bramkami, ścieżka spacerowa wśród zadbanej zieleni, a także przestronny i bezpieczny plac zabaw, na którym dla najmłodszych mieszkańców osiedla przygotowaliśmy wiele atrakcji: zjeżdżalnię, huśtawki, piaskownicę, a w niedługim czasie pojawi się również karuzela, bujak sprężynowy oraz drabinki do wspinania dla starszaków. Mieszkańcy ceniący zdrowy tryb życia będą mogli z kolei korzystać z urządzeń fitness na świeżym powietrzu” (źródło: parkdomaszczyn.pl).

To tylko dwa przykłady wspaniałych inwestycji, jakie oferuje nam rynek domów na sprzedaż. Zarówno rynek pierwotny, jak również wtórny, mają kupującym bardzo wiele do zaoferowania. Miejmy nadzieję, że inwestycji tego rodzaju będzie na rynku stale przybywać. Jak wspomnieliśmy na wstępie, wprawdzie oferta mieszkań na sprzedaż zdaje się dominować na rynku nieruchomości w segmencie mieszkalnym, jednak w dalszym ciągu wielu jest zwolenników domów, którzy nader wszystko cenią sobie większe poczucie prywatności i niezależności. Tego z pewnością nie zagwarantują im nawet najbardziej kameralne bloki mieszkalne.

Magdalena Paluch
Dział Analiz WGN