slider-01
Nieruchomości z najwyższej półki
slider-01
slider-02
Nowoczesne apartamenty i luksusowe rezydencje
slider-02
slider-03
Zrealizuj swoje marzenia z WGN
slider-03
slider-05
Piękne pałace, dwory i zamki
slider-05
previous arrow
next arrow
You are currently viewing Mieszkanie z zielonym tarasem – oferta deweloperów jest bogata

Mieszkanie z zielonym tarasem – oferta deweloperów jest bogata

184Wspaniały, zielony taras za oknem pośród miejskiego zgiełku? Tak, to możliwe. Deweloperzy wiedzą, na czym zależy kupującym i starają się odpowiadać na te potrzeby.

Na rynku nieruchomości w Polsce znajdziemy zatem wiele inwestycji, które oferują mieszkania z zielonym tarasem.

Pierwszą z inwestycji, o której chcemy wspomnieć, są Apartamenty Lawendowe Tarasy. Osiedle zlokalizowane jest w Zielonej Górze, zaledwie 4 km od centrum miasta. Okolica jest cicha i spokojna, otoczenie lasu gwarantuje duże poczucie prywatności i komfortu. W ramach inwestycji powstaje 16 przestronnych apartamentów, rozlokowanych w 8 domach szeregowych. Architektura domów nawiązuje i łączy się spójnie z zielonym otoczeniem. Stalowe balustrady i drewniane elementy na elewacji dodają całości smaczku i charakteru. W każdym z 8 domów znajdują się 2 przestronne apartamenty. Mają one odrębne wejścia z poziomu parteru. Do każdego apartamentu przynależą dwa miejsca parkingowe. Nie zapominajmy o zielonych ogródkach, bo to właśnie ze względu na nie opisujemy powyższą inwestycję.

Mieszkańcy mogą cieszyć się możliwością wyjścia na własny ogródek z poziomu parteru budynku.

W dużych miastach niejednokrotnie brakuje miejsca dla zielonych inwestycji. Deweloper Atal znalazł jednak na to rozwiązanie. Inwestycja Nowe Żerniki doskonale pokazuje, że nawet w dużym mieście możemy liczyć na kawałek zielonego tarasu. Nowe Żerniki mieszczą się w cichej i spokojnej części Wrocławia. Koncepcja osiedla jest bardzo przemyślana – jak na swojej stronie internetowej pisze deweloper: „Nowe Żerniki wyróżni przemyślana koncepcja zabudowy, w której zawarto nie tylko lokale mieszkaniowe i usługowe, ale również placówki oświaty, kultury i sztuki, miejsca rekreacyjne oraz części wspólne, które będą sprzyjały integracji i aktywizacji osób z każdej grupy wiekowej. Podczas planowania inwestycji pamiętano zarówno o potrzebach rodzin z dziećmi, jak również o mieszkańcach aktywnych zawodowo. Uwzględniono także zapewnienie komfortu mieszkańcom w podeszłym wieku i osobom niepełnosprawnym”. To właśnie sprawia, że inwestycja przyciąga zainteresowanie kupujących w różnym wieku.

104

Do dyspozycji mieszkańców będzie oddanych 109 mieszkań o powierzchni od 28,96 metrów kwadratowych do 94,12 metrów kwadratowych. Będą to kawalerki i mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe.

Osiedl wyróżnia się dużą ilością terenów zielonych oraz wspaniałymi, zielonymi tarasami i balkonami.

Inną, godną uwagi inwestycją obfitującą w piękne, przestronne, zazielenione tarasy, jest inwestycja Apartamenty Katowice Panewniki. Jest to kameralne osiedle mieszkalne charakteryzujące się niską, zaledwie dwupiętrową wysokością budynków. Z mieszkań rozciąga się widok na wspaniałe Lasy Panewnickie w Katowicach. Bliskość natury obecna jest również przy samych mieszkaniach.

D mieszkań zlokalizowanych na parterze budynku przynależą zielone ogrody, natomiast właściciele mieszkań umiejscowionych na wyższych piętrach będą mogli cieszyć się obecnością zielonych, przestronnych tarasów.

Inwestycji oferujących mieszkania z tarasami jest na polskim rynku nieruchomości naprawdę wiele. Deweloperzy dbają o komfort i wygodę swoich przyszłych mieszkańców. Starając się sprostać ich wymaganiom rozumieją, że dla wielu osób liczy się bardzo bliskość zieleni, pośród której będą mogli swobodnie wypoczywać. Miejmy nadzieję, że zielonych inwestycji będzie stale przybywać, a oferta deweloperska będzie stawała się coraz bardziej bogata. Przestronne, zielone tarasy oraz duże ogrody to w dzisiejszych czasach bardzo duży atut. Zwłaszcza, jeśli mieszkamy w centrum dużej aglomeracji miejskiej, gdzie zieleni jest naprawdę niewiele. Tego rodzaju inwestycje pozwalają na zachowanie przyjaznego naturze, niezabetonowanego klimatu.

Magdalena Paluch
Dział Analiz WGN