slider-01
Nieruchomości z najwyższej półki
slider-01
slider-02
Nowoczesne apartamenty i luksusowe rezydencje
slider-02
slider-03
Zrealizuj swoje marzenia z WGN
slider-03
slider-05
Piękne pałace, dwory i zamki
slider-05
previous arrow
next arrow
You are currently viewing Luksusowe domy pod Warszawą – bogata oferta na rynku

Luksusowe domy pod Warszawą – bogata oferta na rynku

104Warszawa to miejsce, o którym marzy wielu Polaków. Mieszkanie w Warszawie to prestiż i wygoda. Niemniej jednak, aby zakupić nieruchomość w stolicy Polski, trzeba się liczyć z dużymi wydatkami.

Warszawa to wspaniałe, ale i drogie miasto. Aby tutaj zamieszkać, trzeba dysponować naprawdę sporym kapitałem gotówkowym. Metr za przeciętne mieszkanie czy dom na sprzedaż jest tu zazwyczaj najdroższy, w porównaniu do innych miast. Warszawskie inwestycje są często ponadto bardzo luksusowe, gdyż deweloperzy starają się odpowiadać na rosnące wymagania ze strony klientów kupujących.

Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście mieszkania na sprzedaż. Klienci często pytają o mieszkania 2-, 3-, a coraz częściej nawet 4-pokojowe. O ile koszt zakupu mieszkania jest w Warszawie wysoki, o tyle równie dużo – w porównaniu do innych miast w Polsce – trzeba wydać na zakup domu.

Z racji tego, że ceny w samej Warszawie są bardzo wysokie i często dyskwalifikują wielu kupujących, istnieje bardzo atrakcyjna alternatywa. Coraz więcej osób decyduje się na zakup domu, który znajduje się nie tyle w stolicy kraju, co w jej sąsiedztwie. Mniejsze miejscowości położone blisko Warszawy cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Na zakup nieruchomości w takich miejscowościach decyduje się coraz większa liczba kupujących.

Deweloperzy, dotąd decydujący się na budowanie w pobliskich Warszawie miejscowościach osiedli mieszkaniowych, coraz częściej podejmują się budowania domów. Doskonałym przykłądem jest inwestycja VENTANA. Ta kameralna inwestycja stanowi doskonałe połączenie osiedla domów oraz rezydencji. Inwestycja powstaje w Walendowie, miejscowości oddalonej od centrum Warszawy o zaledwie 18 kilometrów.
Bardzo dużym atutem tej inwestycji jest duża ilość terenów zielonych. Osiedle sąsiaduje z Chojnowskim Parkiem Krajobrazowym oraz rzeką Utratą. Blisko znajdują się także Lasy Sękocińskie.
Domy zostały stworzone z myślą o najbardziej wymagających klientach. Wnętrza są przestronne i nasłonecznione.

Dla większego poczucia komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców, osiedle domów zostało ogrodzone. Uroku całości dodaje wjazd do osiedla ozdobiony przez dwie żelazne, kute bramy. Nad bezpieczeństwem mieszkańców osiedla stale czuwa całodobowa ochrona.
Osiedle oferuje zarówno domy jak i rezydencje. Te pierwsze dostępne są w metrażu od 160 do 186 metrów kwadratowych. Rezydencje natomiast mają powierzchnie od 220 do nawet 470 metrów kwadratowych.

Co bardzo istotne, osiedle posiada bogatą infrastrukturę. Niedaleko znajdują się sklepy, przedszkola, szkoły, basen, fitness czy stadnina koni.
Dojazd do Warszawy już niedługo zostanie dodatkowo usprawniony dzięki budowie obwodnicy Salomea-Wolica.
Domy łączą w sobie piękno klasyki z nowoczesną architekturą. Całe osiedle jest spójne pod kątem architektonicznym i doskonale wpasowuje się w klimat otoczenia.

Aby lepiej zobrazować na jakie wygody mogą liczyć przyszli mieszkańcy, deweloper przygotował dom pokazowy. Jest to dom wolnostojący o powierzchni 224 metrów kwadratowych. Na parterze znajduje się garderoba, salon z jadalnią oraz przestronną kuchnią. Koło pokoju dziennego znajduje się również przytulny gabinet. Na piętrze natomiast rozplanowano 3 wygodne sypialnie z garderobami oraz 3 łazienki.

Taki rozkład pomieszczeń doskonale oddziela od siebie część dzienną i nocną. Duża ilość łazienek gwarantuje duży komfort, zwłaszcza w przypadku, gdy dom zamieszkiwać będzie duża rodzina.
Tego rodzaju osiedla to inwestycje naprawdę godne uwagi. Zapewniają zarówno bliskość dużej metropolii miejskiej, jak również zapewniają komfort mieszkaniowy. Dodatkowym atutem jest duża kameralność, a przy tym prywatność mieszkańców. Z tych właśnie względów inwestycje pod Warszawą cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem ze strony kupujących.

Magdalena Paluch
Dział Analiz WGN