slider-01
Nieruchomości z najwyższej półki
slider-01
slider-02
Nowoczesne apartamenty i luksusowe rezydencje
slider-02
slider-03
Zrealizuj swoje marzenia z WGN
slider-03
slider-05
Piękne pałace, dwory i zamki
slider-05
previous arrow
next arrow
You are currently viewing Luksusowy pałac jak z bajki

Luksusowy pałac jak z bajki

Luksusowe pałace i zamki znaleźć można nie tylko w Europie. Chociaż Stany Zjednoczone nigdy nie miały króla ani królowej, to prestiż wynikający z mieszkania w pałacu zawędrował także za ocean. Oto jeden z najładniejszych zamków do kupienia w Ameryce. Obiekt sprzedaje RealtyExecutives, partner WGN Real Estate.

Dolar słabnie, a to oznacza świetny moment na poszerzenie swojego portfolio luksusowych rezydencji o prawdziwą „perełkę” – zamek albo pałac. Oferta tego typu nieruchomości w Stanach Zjednoczonych jest – ze zrozumiałych powodów – dość ograniczona, dlatego podpowiadamy, w co warto zainwestować. Brak konkurencji dla tego typu nieruchomości za oceanem, czyli jej unikatowość, będzie z pewnością procentowała każdego roku.

‘Woodstock Castle’ to prawdziwy cud architektury, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Luksusowy pałac położony jest w miejscowości Woodstock (stąd jego nazwa), w stanie Connecticut. Obiekt zbudowano współcześnie, w 2003 roku, ale zgodnie ze wszystkimi średniowiecznymi zasadami fortyfikacji zamków, zatem budynek posiada swoją fosę, strzeliste wieże, witraże w oknach i wielką bramę, którą pilnują dwa kamienne lwy. Brakuje tylko zwodzonego mostu na grubych łańcuchach i ziejącego ogniem smoka pożerającego niewiasty. Chociaż tego typu kłopotliwe sąsiedztwo mogłoby zdecydowanie obniżyć atrakcyjność oferty, która wyceniona została na 154 mln zł (39 mln USD). W zamian za to dostajemy wykończony w najwyższym standardzie i przy użyciu najlepszych materiałów luksusowy pałac o rekordowo dużej powierzchni 1 744 mkw.

na zdjęciu zamek w Woodstock na sprzedaż, widok od strony fosy

W środku znajduje się salon, dziewięć sypialni, gabinet/biuro oraz siedem łazienek. Kuchnia robiona na indywidualne zamówienie wyposażona została w najnowsze sprzęty AGD oraz duży, kamienny piec. Niemałe wrażenie robi też przestronny hall i aż 12 kominków rozsianych po całym pałacu. Ciekawostką jest, że elementy drewniane użyte do wykończenia pomieszczeń pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych, 25 najlepszych gatunków drewna sprowadzanego z całego świata. A to robi wrażenie. I – rzecz jasna – podnosi cenę. Luksusowy pałac posiada też rozbudowany system ogrzewania podłogowego, łącznie z tarasami i patio, dzięki czemu na zewnętrznych powierzchniach nie zalega opadły śnieg. Budynek posiada kilka wież, z których najwyższe sięgają 38,5 metra wysokości. Jak nietrudno się domyślić, to idealne miejsce na sypialnię dla dorastającej córki właściciela, gdyż na taką wysokość nie wespnie się żaden śmiałek.

Ekskluzywny zamek położony jest na ogromnej działce o powierzchni ponad 30 hektarów. Gdyby to okazało się niewystarczające, dotychczasowy właściciel dopuszcza możliwość dokupienia kolejnych hektarów terenu. Przy budynku znajduje się zadbany i starannie wypielęgnowany ogród oraz niemałe – bo liczące 12 hektarów – jezioro. Piękne widoki i anielski spokój to nie jedyne atrakcje tej oferty. Na terenie posiadłości zbudowano podwyższoną scenę i miejsce na audytorium, gdzie można wystawiać spektakle teatralne albo grać kameralne koncerty. Dla zaproszonych gości, którym umknie ostatnia, odjeżdżająca kareta zaprzężona w cztery białe konie, przewidziano osobny, luksusowy apartament do przenocowania. Ponadto na terenie nieruchomości znajduje się basen, dok i garaż na trzy luksusowe samochody. Nieopodal zamku przebiegają liczne ścieżki rowerowe oraz szlaki turystyczne.

zdjęcie przedstawia pałac na sprzedaż w amerykańskim Woodstock, widok od strony bramy

Z technicznych ciekawostek warto wspomnieć o znajdującym się przy pałacu, samodzielnym generatorze prądowym (800 amperów), który zapewni mieszkańcom energię elektryczną w razie braku zasilania. To ważne szczególnie w przypadku, gdy właściciel bądź ktoś z rodziny jest poważnie chory i podłączony do aparatury podtrzymującej życie. Wtedy o przerwie w dostawie prądu nie może być mowy. Ale nie tylko. Generator jest w stanie także utrzymywać ciągłość działania np. klimatyzacji. Bo zamek – zamkiem, średniowiecze – średniowieczem, ale klimatyzacja być musi.

Grzegorz Altowicz

Apartamenty i Rezydencje