slider-01
Nieruchomości z najwyższej półki
slider-01
slider-02
Nowoczesne apartamenty i luksusowe rezydencje
slider-02
slider-03
Zrealizuj swoje marzenia z WGN
slider-03
slider-05
Piękne pałace, dwory i zamki
slider-05
previous arrow
next arrow
You are currently viewing Nowoczesne mieszkanie w stylu futurystycznym

Nowoczesne mieszkanie w stylu futurystycznym

Jaki jest styl futurystyczny? To niebanalne kształty, zaskakujące połączenia i odważne kolory. Mieszkania urządzone według jego zasad naprawdę na długo zapadają w pamięć. Tego typu wnętrza nie tylko cieszą oko, ale sprawiają również, że z chęcią w nich przebywamy, czerpiąc satysfakcję z tych niecodziennych, wizualnych bodźców.

Mieszkania urządzane w stylu futurystycznym wcale nie przypominają wnętrza statku kosmicznego. To naprawdę eleganckie nieruchomości, w których widać, że zadbano nawet o najdrobniejszy szczegół. Są niebanalne, wyrafinowane, odważne. Styl futurystyczny jest stworzony dla właścicieli mieszkań, którzy cenią sobie osobliwy klimat, oryginalność i świeżość stylu. Najbardziej pasuje do indywidualistów i osób, które lubią wychodzić poza schematy.
Przejdźmy zatem do tego, jakie naprawdę są futurystyczne wnętrza. Wbrew pozorom nie są one przeładowane niepotrzebnymi przedmiotami. To raczej minimalistyczne przestrzenie, o wysmakowanym klimacie, gdzie każdy element dopełnia całość kompozycji i sprawia, że jest ona spójna.

Najbardziej charakterystyczne dla stylu futurystycznego są meble. Nietuzinkowe, o niespotykanych kształtach. Najczęściej wykonane są z białego lub przezroczystego plastiku, ale coraz szersza jest również oferta mebli kolorowych. Lakierowane na wysoki połysk dają naprawdę wspaniały efekt. Jeśli wolimy klasyczne drewno, to możemy zdecydować się na stół czy krzesła z niego wykonane. Nie oznacza to wcale, że muszą być one klasyczne – projektanci prześcigają się w wykonywaniu coraz ro bardziej wyszukanych, cechujących się oryginalna i nieco szaloną formą mebli.

kujyhtgf

Dużym zainteresowaniem cieszą się także meble wykonane ze szkła czy metalu.
Kolejną cechą bardzo charakterystyczną dla stylu futurystycznego, jest zestawienie kolorów. W zasadzie nie ma tu żadnych wytycznych, dopuszczalne są wszelkie zestawienia kolorystyczne. Ważne jednak, aby liczba użytych we wnętrzu kolorów ograniczała się do 2-3, w przeciwnym wypadku mieszkanie mogłyby się wydać przeładowane i zbyt kuriozalne.
W przypadku ozdób, które wzbogacają futurystyczne mieszkanie, to najlepiej sprawdzaj się te o nietypowych formach. Wspaniale podkreślają odmienność tego stylu, a odpowiednio i rozmyślnie dobrane opowiedzą nam o charakterze właściciela mieszkania.

Styl futurystyczny jest bardzo przestronny, królują tutaj otwarte przestrzenie. Pomieszczenia są nasłonecznione i skłaniają do eksplorowania każdego metra. Z cała pewnością nie każdy będzie czuł się komfortowo w tego typu miejscu. Mieszkania w stylu futurystycznym są bowiem bardzo krzykliwe i odważne. Osoby spędzające w nich czas czują raczej przypływ energii, niż błogi relaks. Niemniej jednak nie możemy odmówić im piękna. Są niepowtarzalne, designerskie, zupełnie inne, niż wszystkie pozostałe style.

Jeśli chcemy jedynie zaczerpnąć tego stylu i wzbogacić niewielkim elementem nasze mieszkanie, wystarczy naprawdę niewiele. Nowoczesna rzeźba, śmiały obraz albo wyjątkowo stylowy, designerski mebel (na przykład krzesło o kształcie przypominającym wodną falę lub stół z nogą, która na pierwszy rzut oka wydaje się przewracać). Nawet pojedyncze elementy sprawią, że każde mieszkanie zyska futurystycznego klimatu.

Osoby, które nie boją się eksperymentować, lubią wyzwania i niecodzienne wnętrza, koniecznie powinny spróbować wnieść do swojego mieszkania niego tego wspaniałego stylu. Z pewnością mogą otrzymać w ten sposób niesamowity efekt, którego z pewnością nikt nie zobaczy w żadnym innym mieszkaniu. Wbrew pozorom, styl ten jest bardzo elastyczny i łatwo dopasowuje się do bardzo wielu innych, czy to klasycznego, czy prowansalskiego. Warto więc próbować nowości, gdyż efekt może przejść nasze oczekiwania.

Magdalena Paluch
Dział Analiz WGN