slider-01
Nieruchomości z najwyższej półki
slider-01
slider-02
Nowoczesne apartamenty i luksusowe rezydencje
slider-02
slider-03
Zrealizuj swoje marzenia z WGN
slider-03
slider-05
Piękne pałace, dwory i zamki
slider-05
previous arrow
next arrow
You are currently viewing Rynek apartamentów wakacyjnych w Polsce – gdzie inwestorzy chętnie kupują takie apartamenty?
fot. Pixabay

Rynek apartamentów wakacyjnych w Polsce – gdzie inwestorzy chętnie kupują takie apartamenty?

Osoby poszukujące apartamentu na sprzedaż chętnie kierują spojrzenia w kierunku miejscowości o charakterze turystycznym. Zapewniają one bowiem dostęp do zróżnicowanych nieruchomości a dodatkowo w okresie wakacyjnym daje się w nich odnotować wyraźny wzrost zainteresowania nieruchomościami pod wynajem. To gratka dla inwestorów, którzy planują nabycie nieruchomości z myślą o jej późniejszym wynajmie.

Apartamenty na sprzedaż – luksusowa forma mieszkania

Luksusowe apartamenty na sprzedaż stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych mieszkań, zwłaszcza, kiedy kupujący ma wyśrubowane wymagania co do lokalu mieszkalnego. Z uwagi na dużą powierzchnię, ekskluzywne lokale mieszkalne oferują dużą wygodę i możliwość aranżacji pokoi według własnych preferencji. Często istnieje możliwość wydzielenia przestrzeni dziennej oraz nocnej, co stanowi dodatkowy komfort. Tego rodzaju lokale mieszkalne prezentują wysoki standard wykończenia i często zlokalizowane są w prestiżowych inwestycjach mieszkaniowych. Dodatkowo cechuje je atrakcyjna lokalizacja. Z uwagi na liczne zalety, nie powinno dziwić, że zainteresowanie tego rodzaju nieruchomościami wzrasta.
Dodatkowo apartamenty na sprzedaż stanowią doskonałą lokatę kapitału dla inwestorów, planujących czerpanie zysków z tytułu ich wynajmu. Lokale mieszkalne cechujące się wysokim standardem często przyciągają potencjalnych najemców. Zazwyczaj też cena ich wynajmu jest wyższa, niż w przypadku mieszkań ze standardowego segmentu.

Chętnych na wynajem okazjonalny nie brakuje

Osób chętnych na wynajęcie lokalu mieszkalnego w wysokim standardzie wykończenia nie brakuje. Tego rodzaju nieruchomości chętnie wynajmowane są przez osoby spędzające czas na urlopie, którym zależy na komforcie i luksusowym wypoczynku. Prestiżowe lokale mieszkalne są też chętnie wynajmowane przez firmy, które poszukują tymczasowego lokum dla swoich pracowników wyjeżdżających w delegacje. Opcja ta sprawdza się bardzo dobrze również w przypadku pracowników, którzy pracują mobilnie i co jakiś czas muszą zmieniać miejsce zamieszkania.

fot. Pixabay

Gratka nie tylko dla najemców, ale również inwestorów

Z punktu widzenia najemców, możliwość spędzenia czasu w mieszkaniu o podwyższonym standardzie, to duża zaleta. Natomiast z punktu widzenia inwestorów jest to świetna forma inwestycji kapitału. Prestiżowe M. przyciągają uwagę najemców o określonych preferencjach. Właściciel nieruchomości łatwo może więc określić swoją grupę docelową. Dodatkowo posiadając tego rodzaju lokal inwestor może pokusić się o pobieranie wyższego czynszu, niż w przypadku mniej prestiżowych lokali mieszkalnych. Gustownie urządzone mieszkania wyróżniają się na tle konkurencyjnych ofert, co również stanowi bardzo dużą zaletę. Dzięki temu właściciel nieruchomości przyciągnie większą liczbę osób potencjalnie zainteresowanych najmem.

WGN z atrakcyjnymi ofertami apartamentów na sprzedaż

Jakie apartamenty na sprzedaż czekają obecnie na kupujących na rynku nieruchomości z segmentu premium w Polsce? Poniżej prezentujemy przykładowe oferty, które pochodzą z bazy biur WGN. Pozwolą one zobrazować, ile mogą kosztować lokale mieszkalne w określonej lokalizacji i o konkretnym metrażu.

WGN Wrocław jest agentem sprzedaży luksusowego mieszkania, które położone jest w centrum miasta, w dzielnicy Stare Miasto. Lokal mieszkalny mieści się w klimatycznej kamienicy. Apartament na sprzedaż ma powierzchnię prawie 68 metrów kwadratowych i oferuje dostęp do 2 przestronnych pokoi. M. mieści się na 1 piętrze w 5kondygnacyjnym budynku. Mieszkanie urządzone jest w wysokim standardzie. Cena ofertowa wynosi 1 099 000 złotych, co daje 16 200 złotych za metr kwadratowy.

WGN Wrocław jest też wyłącznym agentem sprzedaży luksusowego mieszkania, które mieści się we wrocławskiej dzielnicy Stare Miasto. Przestronny, 4.pokojowy apartament na sprzedaż mieści się na ostatnim piętrze zabytkowej kamienicy, która została oddana do użytku w 1900 roku. Zaletą lokalu mieszkalnego jest sąsiedztwo Uniwersytetu Wrocławskiego, co czyni tę nieruchomość idealną pod wynajem. Na powierzchni nieco ponad 101 metrów kwadratowych mieści się przestronny salon, 3 sypialnie, z czego jeden z garderobą, kuchnia, oraz pokój kąpielowy z wanną, prysznicem i sauną fińską. Mieszkanie zostało urządzone przy użyciu wysokiej klasy materiałów. Lokal mieszkalny jest w pełni wyposażony. Cena ofertowa wynosi 1 175 000 złotych, co daje 11 603 złotych za metr kwadratowy.

WGN Szczecin jest wyłącznym agentem sprzedaży atrakcyjnej nieruchomości o charakterze mieszkalnym, która zlokalizowana jest w centrum Szczecina. Lokal mieszkalny oferuje 113 metrów kwadratowych komfortowej powierzchni mieszkaniowej, na której rozlokowane są 4 pokoje mieszkalne. Apartament na sprzedaż mieści się na 4 piętrze w 5.kondygnacyjnym budynku mieszkalnym. Lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie Wałów Chrobrego czyni tę inwestycje idealną pod wynajem. Lokal mieszkalny sprzedawany jest wraz z wyposażeniem. Mieszkanie jest klimatyzowane i stylowo urządzone. Okolica zapewnia ciszę, spokój i bliskość terenów zielonych. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 780 000 złotych, co daje 6 903 złotych za metr kwadratowy.

WGN Radom pośredniczy w sprzedaży ekskluzywnego mieszkania położonego w Śródmieściu Radomia. Lokal mieszkalny zlokalizowany jest w klimatycznej kamienicy. Oferuje dostęp do 125 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej, na której rozlokowanych jest 5 przestronnych pokoi. Apartament na sprzedaż mieści się na 1 piętrze w 3.kondygnacyjnym budynku o charakterze mieszkalnym. Lokal mieszkalny jest dobrze doświetlany i stwarza duże możliwości aranżacyjne. Do mieszkania przynależy niewielki balkon oraz piwnica. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 700 000 złotych, co daje 5 600 złotych za metr kwadratowy apartamentu na sprzedaż.

fot. Pixabay

Cechy prawdziwego ekskluzywnego mieszkania

Czym powinno się odznaczać luksusowe mieszkanie? Inwestor, który poszukuje idealnego apartamentu na sprzedaż, powinien zwracać uwagę na wszelkie detale. Przede wszystkim ważny jest wygląd budynku, w którym mieści się lokal mieszkalny. Kolejną kwestią jest lokalizacja, która powinna oferować łatwy dostęp do ścisłego centrum miasta, oraz różnorodnych punktów o charakterze handlowo-usługowym. Bliskość ośrodków kultury i rozrywki będzie stanowiło w wielu przypadkach dodatkowy atut. Liczy się także dostęp do odpowiedniej ilości miejsc parkingowych.

Idealnie, jeśli budynek posiada garaż podziemny z decydowanymi właścicielom lokali mieszkalnych miejscami parkingowymi. Dodatkowym plusem jest obecność cichobieżnej windy w budynku. Inwestorzy zwracają też uwagę na takie szczegóły, jak klimatyzacja we wnętrzu apartamentu na sprzedaż, jakość materiałów z których został wykonany budynek, a także jakość materiałów wykończeniowych.