slider-01
Nieruchomości z najwyższej półki
slider-01
slider-02
Nowoczesne apartamenty i luksusowe rezydencje
slider-02
slider-03
Zrealizuj swoje marzenia z WGN
slider-03
slider-05
Piękne pałace, dwory i zamki
slider-05
previous arrow
next arrow
You are currently viewing Wraz z zamożnością Polaków rośnie zainteresowanie inwestowaniem w rezydencje i posiadłości

Wraz z zamożnością Polaków rośnie zainteresowanie inwestowaniem w rezydencje i posiadłości

Im Polacy bardziej zamożni, tym bardziej interesują się nieruchomościami z segmentu premium, takimi jak posiadłości i rezydencje na sprzedaż. Prestiżowe domy dają możliwość większej dowolności przy aranżacji wnętrz poszczególnych pokoi a także zapewniają większe poczucie komfortu i prywatności. Często w parze z dużą powierzchnią budynku idzie także duża działka. Czy polski rynek nieruchomości ma do zaoferowania atrakcyjne nieruchomości z tego sektora? Jak najbardziej – wiele atrakcyjnych nieruchomości czeka, aż ktoś złoży ofertę ich nabycia.

Rynek posiadłości i rezydencji na sprzedaż w Polsce

Na polskim rynku wciąż przybywa luksusowych posiadłości i prestiżowych rezydencji na sprzedaż. Polacy chcą mieszkać coraz wygodniej i nowocześniej. Dla wielu przestrzeń oferowana w mieszkaniach, nawet w apartamentach, nie jest wystarczająca i poszukują znacznie większych nieruchomości. Sektor nieruchomości premium cały czas jest w rozwoju.
Na rynku przybywa dużych domów, które Polacy najczęściej budują na własne potrzeby mieszkaniowe. Jednak kiedy stwierdzają, że konieczna jest kolejna przeprowadzka, ich wspaniałe nieruchomości trafiają na rynek i rozpoczynają poszukiwania nowego właściciela. Dzięki temu osoby, które chciałyby nabyć gotową nieruchomość z segmentu premium, mają w czym wybierać.

Nieruchomości, które są dobrą inwestycją biznesową

Zakup dużego, luksusowego domu to nie tylko dobry pomysł na cele prywatne. Niejednokrotnie nabywcy poszukują nieruchomości, która sprawdzi się jako siedziba ich przedsiębiorstwa. Czasami też starają się znaleźć taki budynek, którego funkcje będzie można podzielić na część prywatną oraz część biznesową.

Z racji swojej dużej powierzchni, w takim przypadku rezydencje na sprzedaż wydają się być bardzo dobrym wyborem. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nieruchomości z rynku wtórnego rozsiane są po mapie całego kraju. Aby więc znaleźć nieruchomość skrojoną na miarę osoby poszukującej, czasami trzeba poświęcić naprawdę sporo czasu i uwagi.

Rezydencje na sprzedaż takie na użytek własny dla wymagających domowników

Rezydencje na sprzedaż stanowią dobry wybór mieszkaniowy nie tylko dla osób, które chcą prowadzić we własnym domostwie swój biznes. To przede wszystkim nieruchomości skrojone na miarę potrzeb wymagających mieszkańców, którym zależy na komfortowym miejscu do życia.

Z uwagi na swoją dużą powierzchnię i liczbę pomieszczeń, posiadłości dają możliwość zaaranżowania każdego pokoju pod inną funkcję. Najczęściej można też w prosty sposób oddzielić od siebie strefę dzienną oraz nocną. Przy dużej liczbie pokoi można się pokusić o stworzenie przestrzeni do relaksu lub pokoju gier. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji mieszkańców.

Oferty posiadłości i rezydencji na sprzedaż na polskim rynku nieruchomości

WGN Orzesze (Tychy) jest wyłącznym agentem sprzedaży prestiżowej willi, która położona jest w miejscowości Wyry. Budynek o powierzchni 563 metrów kwadratowych oferuje dostęp do 6 przestronnych pokoi rozmieszczonych na 1 kondygnacji. Okazała posiadłość znajduje się na działce o powierzchni 7557 metrów kwadratowych.
Tak duża przestrzeń stwarza bardzo duże możliwości aranżacyjne. Wnętrza są luksusowo urządzone. Na terenie nieruchomości znajduje się zadaszony taras wypoczynkowy o powierzchni 70 metrów kwadratowych. Na nowego właściciela czekają takie udogodnienia jak sala bilardowa, gabinet czy sala fitness. Na terenie posesji znajduje się ponadto garaż o powierzchni 90 metrów kwadratowych, w którym znajduje się 5 stanowisk do parkowania. Nieruchomość została wystawiona na sprzedaż za 3 790 000 złotych, co daje 6 732 złotych za metr kwadratowy.

WGN Chrzanów jest wyłącznym agentem sprzedaży willi położonej w miejscowości Trzebinia. Okazały dom ma powierzchnię 429 metrów kwadratowych i oferuje dostęp do 6 przestronnych pokoi rozlokowanych na 2 kondygnacjach. Nieruchomość została wybudowana w 2009 roku.
Działka o powierzchni 5230 metrów kwadratowych została zaaranżowana. Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do lasu, co stanowi wartość dodaną. Na przyszłego właściciela czekają takie udogodnienia jak wewnętrzny basen, sauna czy siłownia z prysznice. Z salonu do ogrodu prowadzi wyjście z szerokim tarasem. W budynku znajduje się klimatyzacja oraz w 2023 roku zamontowane zostały panele fotowoltaiczne.

Nieruchomość została wystawiona na sprzedaż za 2 600 000 złotych, co daje 6 061 złotych za metr kwadratowy.

WGN Lublin jest wyłącznym agentem sprzedaży okazałego domu, położonego w miejscowości Snopków. Budynek oferuje dostęp do 880 metrów kwadratowych powierzchni, na które składa się 9 pokoi. Jest to budynek 2-kondygnacyjny, który powstał w 2003 roku.
W salonie znajduje się kominek i wyjście na taras. Na nowego właściciela czeka między innymi basen, jacuzzi i sala kinowa. Do budynku przylega garaż z 3 stanowiskami do parkowania oraz z pomieszczeniem gospodarczym. W ogrodzie znajduje się wolnostojący, murowany grill. Działka, na której posadowiona jest willa, ma powierzchnię aż 13400 metrów kwadratowych.
Nieruchomość inwestycyjna została wystawiona na sprzedaż za 5 500 000 złotych, co daje 6 250 złotych za metr kwadratowy.

WGN Gdańsk jest wyłącznym agentem willi położonej w miejscowości Błotnia Wieś. Atutem tej lokalizacji jest bliskość łąk i lasów. Willa ma powierzchnię 390 metrów kwadratowych i oferuje dostęp do 12 pokoi mieszkalnych rozlokowanych na 3 kondygnacjach.
Na ofertę sprzedaży składają się 2 budynki, które stoją na działce o powierzchni 3600 metrów kwadratowych. Pierwszy z nich jest podpiwniczony. To właśnie ten budynek liczy 390 metrów kwadratowych, przy czym piwnica ma 78 metrów kwadratowych. W budynku tym znajduje się garaż. Drugi budynek został przygotowany do prowadzenia działalności gospodarczej. Jego powierzchnia to 210 metrów kwadratowych.
Nieruchomość została wystawiona na sprzedaż za 1 499 000 złotych, co daje 3 844 złotych za metr kwadratowy.

Podsumowanie

Rynek luksusowych nieruchomości mieszkalnych wciąż rośnie w siłę. Polacy ceną sobie wygodę, a równocześnie zależy im na prywatności. Duże nieruchomości dają ponadto możliwość prowadzenia na ich terenie działalności gospodarczej obok funkcji mieszkalnej. Dla części nabywców jest to jeden z motywów do poszukiwania dużych rezydencji na sprzedaż. Można założyć, że prestiżowych posiadłości będzie przybywać na mapie całego kraju.

Z uwagi na swoją dużą powierzchnię i przestronne działki, na których stawiane są tego rodzaju budyni mieszkalne. Najczęściej można je spotkać na obrzeżach dużych aglomeracji miejskich, lub zupełnie poza miastami. Niekiedy są to nieruchomości położone blisko lasów, innym razem znajdują się niedaleko innych zabudowań. Dzięki temu osoby, które poszukują nieruchomości mieszkalnych z segmentu premium, mają dość zróżnicowany wachlarz ofert do wyboru.

 

Magdalena Łozowicka
Redaktor Naczelna Komercja24.pl