slider-01
Nieruchomości z najwyższej półki
slider-01
slider-02
Nowoczesne apartamenty i luksusowe rezydencje
slider-02
slider-03
Zrealizuj swoje marzenia z WGN
slider-03
slider-05
Piękne pałace, dwory i zamki
slider-05
previous arrow
next arrow
You are currently viewing Stylowe rezydencje na sprzedaż z bazy WGN idealne pod inwestycje

Stylowe rezydencje na sprzedaż z bazy WGN idealne pod inwestycje

Stylowe rezydencje na sprzedaż z bazy WGN mogą stanowić doskonałą lokatę kapitału inwestycyjnego. Niemniej rynkowa oferta tego rodzaju nieruchomości na sprzedaż nie jest w Polsce bogata. Ofert w poszczególnych regionach jest raczej niewiele, z tego względu inwestorzy powinni stale monitorować rynek, ponieważ atrakcyjna oferta sprzedaży nieruchomości może uciec im sprzed nosa.

fot. WGN Kwidzyn / Rezydencja na sprzedaż – Grudziądz

Oferta rezydencji na sprzedaż na polskim rynku nieruchomości wciąż niewielka, lecz interesująca

Polski rynek rezydencji na sprzedaż nie może poszczycić się szerokim wachlarzem ofert do wyboru. Wszystko przez to, że sektor ten stanowi stosunkowo niewielki segment całego rynku. Niemniej inwestorzy, którym zależy na nabyciu prestiżowej nieruchomości, przy odrobinie wysiłku mogą trafić na prawdziwą rynkową perełkę. Nieruchomości o charakterze rezydencjalnym można zaliczyć do sektora premium. Ich wartość utrzymuje się na rynku, a często nawet idzie w górę. Jest to więc inwestycja dobra do zamieszkania, jak i pomnażania zainwestowanego kapitału finansowego.

Zalety nieruchomości mieszkalnych z segmentu premium

Nieruchomości z segmentu premium posiadają naprawdę liczne zalety. Jeśli chodzi o budynki willowe, to przede wszystkim charakteryzują się one dużą powierzchnią i sporą liczbą pomieszczeń, dzięki czemu właściciel obiektu ma dużo pole do popisu przy aranżacji wnętrza. Poza zapewnieniem dużej powierzchni mieszkalnej, rozlokowanej często na co najmniej dwóch kondygnacjach, rezydencje oferują dostęp do terenów zielonych. Prywatne ogrody stanowią bardzo dużą wartość dodaną. W zależności od powierzchni działki, na której posadowiony jest budynek, można wydzielić również miejsce na dodatkowy garaż lub niezadaszone miejsca parkingowe. Powierzchnia terenu daje zazwyczaj możliwość swobodnego oddzielenia się od okolicznych domostw, co zwiększa poczucie komfortu i prywatności.

Rezydencja na sprzedaż środkiem do pomnażania kapitału

Czy rezydencje na sprzedaż mogą stanowić inwestycję komercyjną? Jak najbardziej – tego rodzaju nieruchomości sprawdzą się doskonale zarówno w celach prywatnych, typowo mieszkaniowych, jak również jako budynki o charakterze biznesowym. W jaki sposób inwestor może pomnażać swój kapitał? Jednym z rozwiązań jest przeznaczenie rezydencji na sprzedaż pod wynajem. Poszczególne pomieszczenia mogą zostać wynajęte nawet kilku firmom, lub cały budynek może służyć jako siedziba jednego przedsiębiorstwa. Takie rozwiązanie przyniesie właścicielowi budynku stały, comiesięczny przychód w postaci czynszu za wynajem.

Kolejnym rozwiązaniem jest przekształcenie budynku na obiekt o charakterze hotelowym. Pokoje mogą zostać zaadaptowane na apartamenty do wynajęcia. Luksusowe miejsca noclegowe stają się coraz bardziej popularne, co może stanowić dla właściciela nieruchomości bardzo lukratywną inwestycję. W tym przypadku musi on jednak mieć na względzie lokalizację swojej nieruchomości. Musi być ona atrakcyjna z punktu widzenia turystów i oferować łatwo dostępne atrakcje w najbliższej okolicy. W przeciwnym razie właścicielowi willi może być trudno przyciągnąć gości do swoich apartamentów na wynajem.

Jeżeli lokalizacja nieruchomości nie jest zbyt atrakcyjna pod tym kątem, właściciel obiektu może pokusić się o zaadaptowanie willi na centrum konferencyjne. W takim przypadku idealnie, jeśli budynek znajduje się w obrębie dużego miasta i posiada łatwy dojazd. Konieczne jest także wydzielenie większej liczby miejsc parkingowych dla przedsiębiorców, którzy postanowią zorganizować w willi wystawną galę, konferencję biznesową lub szkolenie.

Jeszcze jedną propozycją jest organizacja w willi domu weselnego. Z uwagi na swoją nietuzinkową architekturę, rezydencja na sprzedaż wydaje się być idealnym wręcz miejscem do organizacji wesela. Jeśli w budynku można wydzielić osobną przestrzeń na sale weselne, oraz na pokoje gościnne na piętrze, to takie rozwiązanie może przynieść właścicielowi nieruchomości dodatkowe źródło przychodów.

Jak widać pomysłów na aranżację willi jako nieruchomości komercyjnej jest całkiem sporo. Ostateczne przeznaczenie jest uzależnione od pomysłu inwestora, a także charakterystyki samego budynki i wielkości działki, na której jest posadowiony.

fot. WGN Wrocław / Rezydencja na sprzedaż Ziębice

Segment premium, który sprosta wysokim oczekiwaniom nabywców

Prywatne wille są często wybierane przez osoby, dla których powierzchnia apartamentu mieszkalnego nie jest wystarczająca. Co więcej, rezydencje na sprzedaż, w odróżnieniu od luksusowych mieszkań, oferują większą prywatność. Dodatkowo budynki te posiadają często liczne balkony oraz tarasy, a także malownicze drzwi tarasowe, przez które mieszkańcy mogą wyjść na własny ogród. Niewątpliwie są to nieruchomości skierowane do wymagających nabywców.

Przykładowe oferty rezydencji na sprzedaż z bazy WGN

Na rynku nieruchomości z segmentu premium można obecnie znaleźć atrakcyjne rezydencje na sprzedaż. Poniżej prezentujemy przykładowe oferty pochodzące z bazy biur WGN, które mają pomóc w lepszym zobrazowaniu, jakiej nieruchomości można spodziewać się w danej cenie, lokalizacji, metrażu, standardzie itp.
WGN Szprotawa jest wyłącznym agentem sprzedaży willi położonej w miejscowości Szprotawa. Przestronny i bardzo komfortowy dom oferuje dostęp do 6 pokoi rozlokowanych na dwóch kondygnacjach. Nieruchomość w wysokim standardzie położona jest blisko centrum, a równocześnie w spokojnej i cichej okolicy, co stanowi duży atut. Działka w kształcie trójkąta ma powierzchnię 4525 metrów kwadratowych. Cena ofertowa rezydencji na sprzedaż wynosi 1 200 000 złotych.

fot. WGN Szprotawa / Willa na sprzedaż – Szprotawa

Kolejną propozycją jest willa, której wyłącznym agentem sprzedaży jest WGN Ustroń. Jest to stylowa rezydencja na sprzedaż z basenem, która otoczona jest prywatnym parkiem. Na dwóch kondygnacjach rozlokowanych jest 11 komfortowych pokoi. Budynek został oddany do użytku w 2010 roku. Na terenie okalającym rezydencję znajduje się zagospodarowany ogród w stylu greckim, z basenem z podgrzewaną wodą, wodospadem i fontanną. Dom ma powierzchnię 393 metrów kwadratowych i jest posadowiony na działce o powierzchni 8736 metrów kwadratowych. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 1 750 000 złotych.

fot. WGN Ustroń / Willa na sprzedaż – Strumień

Prognoza rynkowa

Jaka przyszłość czeka sektor nieruchomości premium? Można założyć, że nieruchomości tego rodzaju w dalszym ciągu będzie przybywać na polskim rynku nieruchomości. Tempo tego wzrostu będzie jednak powolne. Budowa luksusowej posiadłości, lub odkupienie już istniejącej rezydencji na sprzedaż, w dalszym ciągu wiąże się z dużymi kosztami. Wśród osób poszukujących nieruchomości, tylko część jest w stanie pozwolić sobie na taki wydatek. Z tego względu możemy się spodziewać, że nieruchomości inwestycyjnych w segmencie premium będzie stale przybywać, jednak w stosunkowo wolnym tempie. Niemniej rezydencje na sprzedaż stanowią łakomy kąsek dla inwestorów, oraz osób, które poszukują luksusowej przestrzeni do życia.