slider-01
Nieruchomości z najwyższej półki
slider-01
slider-02
Nowoczesne apartamenty i luksusowe rezydencje
slider-02
slider-03
Zrealizuj swoje marzenia z WGN
slider-03
slider-05
Piękne pałace, dwory i zamki
slider-05
previous arrow
next arrow
You are currently viewing Wille, rezydencje, posiadłości – co oferuje rynek

Wille, rezydencje, posiadłości – co oferuje rynek

Wille, posiadłości i rezydencje na sprzedaż stanowią luksusowy segment rynku, wchodzący w sektor nieruchomości premium. To zachwycające nieruchomości o dużej kubaturze, które posiadają bardzo duży potencjał – zarówno dla prywatnych nabywców, jak również inwestorów, którzy chcą przekształcić je na obiekty komercyjne.

fot. WGN Myszków

Wille, posiadłości i rezydencje na sprzedaż na polskim rynku nieruchomości

Na polskim rynku nieruchomości komercyjnych nie ma zbyt wiele rezydencji na sprzedaż. Z pewnością ten segment rynku przegrywa z typową mieszkaniówką. Nie oznacza to jednak, że kupujący nie mają wyboru. W ofertach biur nieruchomości pojawiają się wille, posiadłości oraz rezydencje na sprzedaż. Warto śledzić ogłoszenia na bieżąco, ponieważ rynkowe perełki potrafią szybko trafić w ręce nowego właściciela.

Duża powierzchnia – duże możliwości

Niewątpliwie w willowych nieruchomościach kryje się bardzo duży potencjał inwestycyjny. Dobrze zdają sobie z tego sprawę przedsiębiorcy, którzy planują pomnażać swój kapitał finansowy. Inwestowanie w nieruchomości w dalszym ciągu uznawane jest za bezpieczną opcją, która może procentować i przynosić stabilne zyski. Wille oraz posiadłości sprawdzą się doskonale w roli kameralnego hotelu, klimatycznego centrum konferencyjnego, sali weselnej, apartamentowca na wynajem krótkoterminowy, biurowca z powierzchniami na wynajem itp.

fot. WGN Ustroń

Rezydencje na sprzedaż idealne do zamieszkania

Rezydencje na sprzedaż nadają się doskonale nie tylko jako nieruchomości inwestycyjne, ale przede wszystkim miejsce do zamieszkania z własną rodziną. Ogromna przestrzeń oraz duża liczba pomieszczeń sprawiają, że domownicy nie będą sobie wzajemnie przeszkadzać. Równocześnie posiadłość daje możliwość wydzielenia przestrzeni wspólnej, w której rodzina zawsze będzie wspólnie spędzać czas. To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie spędzanie czasu w rodzinnej atmosferze, a równocześnie potrzebują własnej, prywatnej przestrzeni. Nieruchomości takie jak wille, posiadłości i rezydencje na sprzedaż sprawdzą się w takim wypadku doskonale.

Połączenie mieszkania i firmy

Duże nieruchomości stwarzają bardzo dużo możliwości aranżacyjnych. Doskonałym rozwiązaniem dla osób, które pracują w całości, lub choćby częściowo zdalnie, jest urządzenie własnego biura w domu. Jest to dobre rozwiązanie również z punktu widzenia przedsiębiorców, którzy nie spotykają się bezpośrednio z kontrahentami i klientami, jednak potrzebują w miarę dużej przestrzeni do pracy dla siebie i swoich pracowników. W takim wypadku urządzenie biura czy pracowni w części willi wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze, które normalnie przedsiębiorca musiałby przeznaczyć na wynajem lokalu, ale również – a może przede wszystkim – cenny czas. Brak konieczności dojazdu do miejsca pracy oraz możliwość odwiedzenia pracowni lub biura w dowolnym momencie, choćby i w środku nocy, jest bardzo komfortowym rozwiązaniem.

fot. WGN Lublin

Jakie posiadłości na sprzedaż czekają na nabywców? Przeglądamy oferty biur WGN

Osoby, które planują zakup własnej nieruchomości mieszkalnej, doskonale zdają sobie sprawę z wysokich kosztów, z jakimi się to wiąże. Nabycie nieruchomości takiej jak posiadłość, willa czy rezydencja na sprzedaż, wydaje się więc być bardzo dużym wydatkiem, który wybiega poza możliwości finansowe wielu Polaków.
Aby lepiej zobrazować rzeczywiste koszty tego rodzaju nieruchomości, postanowiliśmy posłużyć się kilkoma przykładami. Prezentowane poniżej opisy pochodzą z ofert na wyłączność poszczególnych biur WGN.
WGN Ustroń jest wyłącznym agentem sprzedaży luksusowej willi w miejscowości Goleszów. Nieruchomość rezydencjalna położona jest na malowniczym wzgórzu, co dodaje jej dodatkowego uroku. Willa o powierzchni 200 metrów kwadratowych oferuje dostęp do 6 komfortowych pokoi. Jest to budynek dwukondygnacyjny, który został wybudowany w 2012 roku. Działka, na której posadowiony jest ekskluzywny dom, jak powierzchnię około 1370 metrów kwadratowych. W bryle budynku znajduje się również dwustanowiskowy garaż o powierzchni 32 metrów kwadratowych. Nieruchomość zlokalizowana jest w malowniczej okolicy, w otoczeniu skalniaków z licznymi zasadzeniami. Nieruchomość została wystawiona na sprzedaż za 1 150000 złotych za metr kwadratowy.
WGN Polkowice jest wyłącznym agentem sprzedaży rezydencji na sprzedaż z basenem, położonej w miejscowości Jelenia Góra. Luksusowy dom ma powierzchnię nieco ponad 376 metrów kwadratowych i jest posadowiony na działce o powierzchni 1271 metrów kwadratowych. Prestiżowa willa oferuje 6 komfortowych pokoi rozlokowanych na 2 kondygnacjach. Na terenie nieruchomości znajduje się również garaż o powierzchni 60 metrów kwadratowych. Ekskluzywna nieruchomość została wystawiona na sprzedaż za 2 000 000 złotych, co daje 5 314 złotych za metr kwadratowy.
WGN Lublin jest wyłącznym agentem sprzedaży prestiżowej rezydencji na sprzedaż, położonej w miejscowości Snopków koło Lublina. Imponujący dom ma powierzchnię 880 metrów kwadratowych i liczy 2 kondygnacje. Na przyszłych właścicieli czeka 10 komfortowych pokoi. Działka, na której stoi dom, ma powierzchnię 13400 metrów kwadratowych. Nieruchomość została wybudowana w 2003 roku. Ogród został wspaniale zagospodarowany, zachęcając do spędzania w nim wolnego czasu. Luksusowa nieruchomość została wystawiona na sprzedaż za 5 500 000 złotych, co daje 6 250 złotych za metr kwadratowy.
WGN Myszków jest wyłącznym agentem sprzedaży luksusowej posiadłości położonej w miejscowości Wisła w malowniczym zakątku miejscowości, w kierunku Stacji Narciarskiej Cieńków oraz Skoczni Narciarskiej Malinka. Niewątpliwym atutem nieruchomości jest jej lokalizacja w sąsiedztwie malowniczego Jeziora Czernieńskiego oraz Wodospadu Czarne. Willa o powierzchni 600 metrów kwadratowych oferuje 7 przestronnych pokoi rozlokowanych na 4 kondygnacjach. Dom posadowiony jest na działce o powierzchni 5300 metrów kwadratowych. Luksusowa nieruchomość została wystawiona na sprzedaż za 3 199 000 złotych, co daje 5 332 złotych za metr kwadratowy nieruchomości z segmentu premium.

Przyszłość sektora nieruchomości premium

Bieżąca sytuacja na rynku nieruchomości w segmencie mieszkaniowym nie sprzyja popytowi. Gospodarka wciąż nie odzyskała stabilizacji, inflacja utrzymuje się na wysokim poziomie, a uzyskanie kredytu hipotecznego w banku stało się trudniejsze ze względu na zaostrzone procedury/ Niemniej wille, posiadłości i rezydencje na sprzedaż rządzą się nieco innymi prawami. Nieruchomości z segmentu premium nieustannie cieszą się zainteresowaniem, zarówno ze strony prywatnych nabywców, jak również inwestorów, którzy dostrzegają w nich duży potencjał do lokowania oraz pomnażania swojego kapitału. Wartość tego rodzaju domów nie spada szybko, a często wręcz rośnie, dlatego sektor premium uznawany jest za bezpieczny i stabilny pod kątem inwestycji.