slider-01
Nieruchomości z najwyższej półki
slider-01
slider-02
Nowoczesne apartamenty i luksusowe rezydencje
slider-02
slider-03
Zrealizuj swoje marzenia z WGN
slider-03
slider-05
Piękne pałace, dwory i zamki
slider-05
previous arrow
next arrow
You are currently viewing Stylowe rezydencje na sprzedaż z bazy WGN – nieruchomości dobre pod inwestycję

Stylowe rezydencje na sprzedaż z bazy WGN – nieruchomości dobre pod inwestycję

Rynek rezydencji na sprzedaż stanowi stosunkowo wąski segment rynku nieruchomości premium. Nieruchomości tego rodzaju jest stosunkowo niewiele, w dodatku są one rozsiane po mapie kraju. Jeśli inwestor planuje zakup prestiżowej willi z dużą działką, która będzie odpowiadać mu pod kątem standardu, lokalizacji i wielkości budynku, niejednokrotnie musi poświęcić na poszukiwania trochę czasu.

Rynek rezydencji na sprzedaż w Polsce

Jakie budynki możemy nazywać rezydencjami na sprzedaż? Są to budynki, lub zespoły budowli, które mają charakter reprezentacyjny. Może to być pojedynczy budynek, jak na przykład pałac, lub zespół budynków, jak na przykład pałac połączony z innymi zabudowaniami gospodarczymi.
Tego rodzaju nieruchomości stanowią wąski segment rynku. W związku z tym osoby poszukujące takiego obiektu, będą musiały włożyć w ten proces nieco starań.

Dla wymagających osób

Nieruchomości z sektora premium w segmencie mieszkaniowym przyciągają wymagających nabywców. Kupujący zwracają często uwagę na szereg detali, w tym wielkość rezydencji na sprzedaż, wielkość działki oraz jej zagospodarowanie, dostęp do parkingu, infrastrukturę otoczenia, standard wykończenia wnętrz nieruchomości itp. Duża powierzchnia tego rodzaju nieruchomości sprawia, że dają one bardzo bogate możliwości adaptacyjne.

Rezydencja na sprzedaż jako siedziba firmy?

Rezydencje na sprzedaż mogą posłużyć doskonale nie tylko jako nieruchomości do zamieszkania. Mogą być też doskonałym miejscem do prowadzenia biznesu. Połączenie miejsca do życia z miejsce do wykonywania pracy, może stanowić doskonałe rozwiązanie. Zaoszczędzi czas potrzebny na dojazdy do miejsca pracy. Dodatkowo z przestrzeni biznesowej można skorzystać w dowolnym momencie, nie tylko w godzinach pracy.

Rozwiązanie takie wydaje się więc być bardzo wygodne. Oczywiście nie sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju biznesu, jednak w wielu przypadkach może stanowić dobre rozwiązanie. Dodatkowo nieruchomości rezydencjalne mogą przynosić właścicielowi dochody, jeśli zdecyduje się on wynająć część budynku innej firmie lub osobie prywatnej. Wówczas będzie on mógł czerpać regularne przychody z tytułu najmu.

Wielofunkcyjność to spora zaleta

Fakt, że pod jednym dachem można prowadzić biznes, i równocześnie tworzyć ognisko domowe, wydaje się być bardzo korzystnym rozwiązaniem Jednak nie sprawdzi się we wszystkich przypadkach. Niekiedy prowadzenie firmy pod tym samym dachem może przynieść odwrotne skutki. Fakt ciągłego przebywania w obrębie jednej nieruchomości – czy to w czasie prywatnym, czy służbowym – może obniżać poczucie komfortu i sprawić, że domownicy będą czuli się, jak gdyby ciągle byli w miejscu pracy. Tego rodzaju połączenie dwóch funkcji jednego budynku musi więc zostać uprzednio gruntownie przemyślane.

Oferty rezydencji na sprzedaż w bazie biur WGN

Jakie oferty rezydencji na sprzedaż czekają obecnie na rynku na nabywców? Postanowiliśmy zweryfikować, jakie nieruchomości dostępne są w segmencie obiektów mieszkaniowych premium. Poniższe przykłady pochodzą z bazy ofert biur WGN.

WGN Zawiercie jest wyłącznym agentem sprzedaży eleganckiej willi, która zlokalizowana jest w miejscowości Poręba. Rezydencja na sprzedaż ma powierzchnię 200 metrów kwadratowych i znajduje się na działce o powierzchni 1680 metrów kwadratowych. Teren jest zadbany i zagospodarowany. Na terenie nieruchomości znajduje się ponadto sauna i grota solna. Dom liczy 2 kondygnacje i nie jest podpiwniczony. Dodatkowo w bryle budynku znajduje się garaż. Budynek został oddany do użytku w 2003 roku.
Cena ofertowa wynosi 999 000 złotych, co daje 4 995 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

WGN Sosnowiec jest wyłącznym agentem sprzedaży nieruchomości o charakterze mieszkalnym w segmencie premium, która zlokalizowana jest w miejscowości Bielsko-Biała Mikuszowiece. Przedmiotem sprzedaży jest zabytkowa willa z prywatnym parkiem. Budynek liczy 3 kondygnacje i oferuje dostęp do 11 pokoi. Obiekt został wybudowany w 1890 roku. Powierzchnia całkowita budynku wynosi niemal 1548 metrów kwadratowych, natomiast powierzchni użytkowej jest nieco ponad 994,5 metrów kwadratowych. Obiekt jest podpiwniczony. Piwnica ma powierzchnię prawie 353 metrów kwadratowych, co stwarza duże możliwości adaptacyjne. Działka, na której znajduje się posiadłość na sprzedaż, liczy 23 713 metrów kwadratowych. Nieruchomość jest ogrodzona, a wjazd na teren posesji możliwy jest poprzez 2 metalowe bramy automatyczne.
Cena ofertowa nieruchomości wynosi 9 000 000 złotych, co daje 5 815 złotych za metr kwadratowy.

WGN Orzesze (Tychy) jest wyłącznym agentem sprzedaży prestiżowej willi, która położona jest w miejscowości Wyry. Rezydencja na sprzedaż ma powierzchnię 563 metrów kwadratowych i posadowiona jest na działce o powierzchni 7557 metrów kwadratowych. Parterowy budynek oferuje dostęp do 6 komfortowych i przestronnych pokoi. Został oddany do użytku w 2018 roku. Na terenie nieruchomości znajduje się gtaras wypoczynkowy o powierzchni 70 metrów kwadratowych. W bryle budynku zlokalizowany jest garaż o powierzchni 90 metrów kwadratowych, który pomieści do 5 samochodów. Nieruchomość oferuje ponadto dostęp do takich udogodnień, jak sala bilardowa oraz sala fitness.
Cena ofertowa nieruchomości inwestycyjnej wynosi 3 790 000 złotych, co daje 6 732 złotych za metr kwadratowy.

WGN Sosnowiec jest wyłącznym agentem sprzedaży prestiżowej nieruchomości mieszkalnej, która położona jest w miejscowości Bielsko-Biała Jaworze. Przedmiotem sprzedaży jest rezydencja na sprzedaż, do której przynależy piękny ogród. Lokalizacja zapewnia ponadto widok na malownicze góry. Rezydencja na sprzedaż położona jest w cichej i spokojnej okolicy, co zapewnia duże poczucie swobody i prywatności. Obiekt jest monitorowany i posiada profesjonalny system ochrony. Na terenie nieruchomości znajduje się basen wewnętrzny oraz sauna. Budynek zachowany jest w doskonałym stanie technicznym. Na terenie posesji znajduje się ponadto miejsce do grillowania.
Cena ofertowa nieruchomości wynosi 18 500 000 złotych, co daje 17 082 złotych za metr kwadratowy rezydencji na sprzedaż.

Podsumowanie

Powyżej przedstawione oferty dobrze obrazują, jak bardzo rozsiane po mapie kraju są prestiżowe nieruchomości mieszkalne. Rezydencje na sprzedaż należą do wąskiego segmentu mieszkaniowego. Niemniej to, co obecnie oferuje rynek, jest atrakcyjną bazą nieruchomości z segmentu premium. Warto regularnie weryfikować, jakie prestiżowe obiekty o charakterze mieszkalnym trafiają na rynek, aby nie przegapić prawdziwej okazji.

Rezydencje na sprzedaż mową stanowić nie tylko dogodne miejsce do życia, ale takie miejsce do prowadzenia własnego biznesu. Takie rozwiązanie dla wielu osób może być bardzo komfortowe i stanowić kolejną zachętę do tego, żeby kupić prestiżową willę o dużej powierzchni.