slider-01
Nieruchomości z najwyższej półki
slider-01
slider-02
Nowoczesne apartamenty i luksusowe rezydencje
slider-02
slider-03
Zrealizuj swoje marzenia z WGN
slider-03
slider-05
Piękne pałace, dwory i zamki
slider-05
previous arrow
next arrow
You are currently viewing Przy Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach powstanie nowy aparthotel

Przy Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach powstanie nowy aparthotel

Przy Alei Gwiazd 15 w Międzyzdrojach powstanie nowy obiekt hotelowy- By The Sea Resort. Prace budowlane będą realizowane przez Firmę Minde, kóra podpisała umowę z grupą Awdud.

Kontrakt opiewa na wybudowanie budynku hotelu wraz z przylegającą infrastrukturą. Podpisana umowa jest konsekwencją sporządzonego w lutym tego roku listu intencyjnego, na podstawie którego strony uzgodniły warunki kontraktu. Zalecenie opiewa na kwotę 70,5 mln zł. netto.

Hotel By The Sea Resort będzie czterokondygnacyjnym obiektem, który powstanie w okolicy rejonie ulic Promenada Gwiazd i Campingowej, tuż przy plaży i morzu. Nieruchomość będzie aparthotelem, na który będą się składać 207 pokoi, zaplecze konferencyjne i medyczne oraz SPA.

W ramach kontraktu Grupa Awbud wykona prace związane z przygotowaniem terenu pod budowę oraz będzie odpowiedzialna za kompleksową realizację obiektu hotelowego, wraz z parkingiem podziemnym. Prace obejmą również wykończenie pomieszczeń, części wspólnych, wykonanie SPA hotelowego z basenem i saunarium, a także instalacji elektrycznych i sanitarnych. Umowa zakłada ponadto budowę osobnego obiektu przeznaczonego na klub jachtowy oraz bar, a także zagospodarowanie terenu wokół budynku, wykonanie dróg, chodników i małej architektury. Prace budowlane rozpoczną się w terminie 30 dni od uregulowania niezbędnych formalności poprzedzających uruchomienie inwestycji. Termin realizacji prac ustalono na koniec maja 2020 roku.

– Strategia rozwoju Grupy Awbud zakłada koncentrację na tych segmentach rynku budowlanego, które pozwalają uzyskiwać zadowalający nas poziom rentowności, a budownictwo komercyjne niewątpliwie do takich należy. W bieżącym roku pozyskaliśmy kilka kontraktów z tego obszaru, m.in. od firmy Rossmann na budowę magazynu wysyłkowego, czy od spółki CD Locum Inwestycje Sp. z o.o. na realizację prac instalacyjnych w powstającej w Jarosławiu Galerii Handlowej „Stara Ujeżdżalnia” – mówi Michał Wuczyński, prezes zarządu Awbudu. – Posiadamy pełen zakres kompetencji niezbędnych do realizacji przedsięwzięcia, jakim jest budowa hotelu w Międzyzdrojach. Na przestrzeni 28 lat naszej działalności zebraliśmy bogate doświadczenie w realizacji obiektów hotelowych, a także innych budynków z przeznaczeniem komercyjnym, takich jak np. galerie handlowe, przestrzenie konferencyjno-biurowe i inne obiekty użyteczności publicznej, co było dodatkowym atutem przemawiającym za wyborem Grupy Awbud do realizacji tej inwestycji – dodaje

Sandra Wolna

Dział Analiz Rynku WGN